שתף קטע נבחר

אייל בן ה-16 עבד ונהרג מרימון: 'לא התחיל לחיות'

בני משפחתו של הנער אייל פארס חמדאן, שנהרג מפיצוץ רימון בכפר ראמה, סיפרו שהוא עמד לעבור ללמוד בבית הספר "כדורי". "רק לא מזמן קיבל צו ראשון". המשטרה בערפל

זמן קצר לפני שאנשי המעבדה לזיהוי פלילי סיימו את מלאכת איסוף הממצאים מזירת הרצח בראמה, נכנס הערב (יום ב') לחנות חלקי החילוף אביו של אייל פארס חמדאן, הנער בן ה-16 שנהרג מפיצוץ רימון יד צה"לי, כדי לזהות את גופת בנו ולהיפרד ממנו.

 

דקות ספורות אחר כך יצא האב מהמקום כשהוא נתמך באחיו ומתקשה להסתיר את הכאב וההלם. בני המשפחה מהגליל המערבי, שהתקהלו בפתח בית העסק זמן קצר לאחר התקרית, עזבו את המקום אבלים לאחר שגופתו של הצעיר הוכנסה לאמבולנס - בדרכה למכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

 

משם פנו קרוביו של חמדאן לסוכת האבלים שכבר הוקמה בבית סבו, רק כמה מאות מטרים מזירת הרצח - ששני חשודים במעורבות בו נעצרו.


זירת האירוע, בכפר ראמה. הקרובים המומים (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

"קשה להבין ולתאר את הכאב", סיפר דודו של אייל, ג'אבר חמדאן. "פשוט לא נתפש איך ילד כזה, שלמד ועבד אחרי בית הספר לפרנסתו הלך ככה. הוא היה באמת ילד טוב שעוד לא התחיל לחיות". בני המשפחה ההמומים סיפרו כי בשבוע הבא, אמור היה אייל להתחיל את לימודיו בבית הספר החקלאי "כדורי" שבגליל התחתון.

 

"הוא למד בבית הספר החקלאי כאן, בראמה, וכבר שנתיים שאחרי הלימודים הוא היה הולך לעבוד בשטיפת מכוניות בחנות הזאת, היכן שנהרג. הוא רצה ללמוד נהיגה על משאית", סיפר הדוד. "רק אתמול הוא הלך למשרד הפנים כדי להוציא תעודת זהות. לאחרונה הוא קיבל צו ראשון. זה פשוט לא נתפש".


כתמי דם בחנות חלקי החילוף שבה עבד אייל (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

אל בית המשפחה זרמו מאז היוודע הבשורה הקשה מאות מנחמים, וקולות בכי רמים בקעו מהבית שבו נאספו נשות המשפחה. אייל הותיר אחריו הורים, פארס ונאיפה, ארבע אחיות ואח.

 

החשודים שנעצרו בחשד למעורבות במעשה הם שני צעירים בשנות העשרים לחייהם, גם הם תושבי ראמה. הם הועברו לחקירה בתחנת כרמיאל כדי לבדוק מה היה חלקם, אם בכלל, במעשה. מפקד מרחב גליל, תת-ניצב מנחם חבר, ערך הערכת מצב וחקירת הפרשה הוטלה על היחידה המרכזית במרחב.

 

"בשלב זה, רב הנסתר על הגלוי", סיפר קצין משטרה בתום הדיון. "אנו לא שוללים שום כיוון חקירה, אך עדיין לא ברור מה היו הרקע והמניעים למעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אייל פארס חמדאן
צילום רפרודקוציה: אבישג שאר-ישוב
מומלצים