שתף קטע נבחר

מיקרוסופט נפרדת מריי אוזי

ארכיטקט התוכנה הראשי של מיקרוסופט והאיש שהוביל את מיקרוסופט לתוך הענן פורש. בינתיים לא מתכוונים למצוא לו מחליף

ריי אוזי, ארכיטקט  התוכנה הראשי של מיקרוסופט, עוזב את החברה, כך הודיעה החברה הודיעה אתמול (ב') באתרה. מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, כתב במזכר לעובדיו שאוזי לא יעזוב מיידית, אלא ישאר עם מיקרוסופט עוד זמן מה, ויתמקד בפרויקטים של טכנולוגיה בידורית בהם עוסקת החברה. מיקרוסופט לא מתכננת למצוא לו מחליף,לעת עתה. "תפקיד ארכיטקט התוכנה הראשי הוא ייחודי, ואני לא מתכנן למלא אותו לאחר שריי יעזוב", כתב באלמר.

 

אוזי הצטרף למיקרוסופט ב-2005, כשהחברה רכשה את Groove Networks, בה עבד. שנה לאחר מכן החליף את ביל גייטס בתפקיד ארכיטקט תוכנה ראשי, ומאז הפך לאדם מרכזי ומשפיע בחברה. אוזי היה זה שהוביל את מיקרוסופט בכל הקשור להתבססות על שרתים ושירותים מקוונים במקום על אחסון במכשירי קצה – מחשוב ענן.

 

הענן כאסטרטגיה מרכזית

השנה הציג באלמר את אסטרטגיית מיקרוסופט בכל הנוגע לענן, במרכזה שינוי תפיסה מהותי: במקום להתייחס לשילוב בין תוכנה ובין שירותים מקוונים, רוצה המנכ"ל לראות את שניהם יחד בענן באופן קבוע. זו התפיסה שבנה ריי אוזי, שהאמין שתוכנות ושירותים צריכים להגר לרשת ולא להכביד על המחשב האישי שלכם. רבות ממוצרי מיקרוסופט עוצבו כך שיתמכו בשירותי מחשוב ענן וישתלבו בהם, ביניהם אופיס 2010 ואחרים. השנה הוצג גם מעבד תמלילים מקוון - מיקרוסופט Docs. פרי חשוב מפרויקט הענן של אוזי הוא Azure, פלטפורמה מקוונת לניהול מידע ונתונים שמיקרוסופט מציעה כשירות לארגונים. Azure, שהושקה בפברואר השנה, מהווה צעד משמעותי מבחינת החברה בתחום מחשוב הענן.

 

ריי אוזי, שביקר בישראל בשנה שעברה, אמר שטכנולוגיית הענן צפויה להתרחב, ולכלול גם את הטלוויזיה והסלולרי ומכשירים אחרים. מחשוב ענן צפוי לתפוס נתח יותר ויותר משמעותי משוק התוכנה העולמי. לא פלא שמיקרוסופט משקיעה בו כל כך הרבה: החברה חוששת לאבד אחוזים מציבור לקוחותיה ומיצרניות המחשבים לטובת מערכות הפעלה מבוססות ענן - כמו הכרום OS של גוגל, למשל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להתראות, ריי. מיקרוסופט נפרדת
מומלצים