שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

הרב לאו: "רצח רבין מהווה איום על ישראל"

אלפי בני נוער מתנועת הצופים הגיעו לכיכר רבין על מנת לכבד את זכרו של ראש הממשלה המנוח. "הכדורים מאיימים על עתיד האנושות", אמר הרב לאו בעצרת

זוכרים ומנחילים לדורות הבאים. אלפי צעירים וצעירות התכנסו הערב (יום ג') בכיכר רבין בתל-אביב, לעצרת הזיכרון השנתית של התנועה. בעצרת לציון 15 שנים לרצח נשאו דברים הרב מאיר ישראל לאו ושר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג.

 

הרב לאו אמר בתחילת האירוע: "שלושת הכדורים שרצחו את יצחק רבין בגבו בכיכר הזאת לא רצחו רק מנהיג, לוחם, ורע. הם לא רק פגעו בדמוקרטיה הישראלית. מאיימים הם הכדורים הללו על עצם קיומו של עם והמשך קיומה של האנושות".


העצרת בכיכר רבין (צילום: ירון ברנר)

 

"אסור לקחת את החוק לידים ולעשות דין לעצמך" אמר הרב, וקרא ללמוד לקח מהרצח העתיק בהיסטוריה. "יש ללמוד מסיפור קין והבל שמחוסר הידברות וסובלנות ניתן לשמוע עד היום את הקריאה קול דמי אחיך צועקים אלי מהאדמה", הוסיף הרב.

 

שר הרווחה הרצוג, נשא גם הוא דברים בעצרת, וסיפר על אווירה מדהימה בכיכר בערב הרצח. "אלפים מכל רחבי הארץ הגיעו, נפרדתי מיצחק שהיה מתוח מאוד, 5 שניות לפני שעלה לנאום, ואז פרק הכול ודיבר על האלימות במדינה, על הניסיון לסתום פיות ועל הניסיון של מחנה אחד לתקוף מחנה אחר" אמר הרצוג.


חניכי תנועת הצופים בעצרת (צילום: ירון ברנר)

 

שר הרווחה הסביר כי לא ניתן לעכל את משמעות הרצח. "כאן נרצח מלך ישראל דאז. זה אסון נורא שאנו לא מסוגלים להבין" אמר הרצוג ויצא כנגד הקריאות לחון את מרגלית הר-שפי: "אני מצר על הקולות שמנסים לעמעם את הזיכרון. אסור להקל יד באף אדם שידע, היה שותף או שיער לאן זה עלול להגיע. אנו מוכרחים להתעמת עם הרצח והסיבות שהביאו לו, זהו עימות על עתיד חופש הדמוקרטיה והמחשבה".

 

בסיכום דבריו פנה הרצוג אל חניכי התנועה בבקשה. "אנו מבקשים שלא תתנו לאף אחד לסתום פיות. 'ואהבת לרעך כמוך' זה

 ערך נעלה גם בחברה דמוקרטית. עלינו לגרום ללקח מהרצח לחלחל עמוק בליבנו".

 

יו"ר תנועת הצופים, אלי בן יוסף הסביר כי רצח רבין הינו סממן לאלימות הגוברת בחברה הישראלית. "יצחק לא נפל בקרבות על ירושלים או בפיקוד על מבצע אנטבה. הוא נרצח בשל מסע הסתה, עת שהיה בדרך אל השלום, הוא נרצח בשל דעותיו", אמר בן יוסף. "גם היום אנו חברה שמתבוססת בדמה, חברה אלימה, שמצויה בתוך מדרון תלול ומסוכן. רבין רצה עתיד טוב יותר בשבילנו ונרצח בשל כך" הוסיף בן יוסף והבטיח: "תנועת הצופים תגרום לצמד המילים 'רצח רבין' להיות בעלות משמעות עמוקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב לאו. "אסור לקחת החוק לידיים"
צילום: ירון ברנר
הרצוג. כאן נרצח מלך ישראל דאז
צילום: ירון ברנר
מומלצים