שתף קטע נבחר

אריסון: עסקים ופילנתרופיה - בסיס לעשיית הטוב

אשת העסקים שרי אריסון אמרה בפתיחת אירועי "יום ישראל" בבורסה של ניו יורק: "אני מאמינה כי כל תיק השקעות מגוון כהלכה חייב מידה של חשיפה לישראל ולשוקי ההון שלה. ישראל מציעה הזדמנויות השקעה נפלאות, ואני אומרת זאת כמשקיעה משמעותית בשוק הישראלי באמצעות קבוצת אריסון"

בכירים במשק הישראלי השתתפו היום בטקס בבורסה של ניו יורק, לרגל "יום ישראל" בבורסה האמריקנית. אשת העסקים שרי אריסון אמרה בנאומה: "אני מאמינה שהמשק הישראלי ימשיך לצמוח ולמשוך משקיעים זרים, בהתבסס על הפוטנציאל העצום והיתרון היחסי שלו".

 

 

לדברי אריסון, "כיום, המשק ושוקי ההון של ישראל הגיעו לרמת בשלות שהופכת אותם אטרקטיביים למשקיעים מן העולם כולו", אמרה אריסון בנאומה. "אני מאמינה כי כל תיק השקעות מגוון כהלכה חייב מידה של חשיפה לישראל ולשוקי ההון שלה. ישראל מציעה הזדמנויות השקעה נפלאות, ואני אומרת זאת כמשקיעה משמעותית בשוק הישראלי באמצעות קבוצת אריסון, קבוצה עסקית ופילנתרופית.

 

"עבורי, עסקים ופילנתרופיה הם בסיס, פלטפורמה, לעשיית הטוב, להפיכת עולמנו למקום טוב יותר לחיות בו. אני מאמינה בעסקים שלא רק השורה התחתונה ברווח והפסד נמצאת בראש מעייניהם, אלא גם עתיד ילדינו וכדור הארץ. זו היא הדרך ליצור עולם טוב יותר – עולם עם כלכלה איתנה, ועם ערכים מוסריים איתנים לא פחות".

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, אמר בנאומו: "הגענו לניו יורק כדי לחגוג 25 שנים של סחר חופשי בין אמריקה וישראל, ואין מקום מתאים יותר לפתוח את האירועים החגיגיים מאשר מרכז הסחר העולמי הזה, על חשיבותו ההיסטורית. 

 

"תקופה בה חברות ישראליות רבות היו זקוקות להון על מנת להרחיב את נוכחותן בשווקים הבינלאומיים, שימשה הבורסה לניירות ערך של ניו יורק מקור חשוב למשקיעים, אשר תמיד אפשר היה לסמוך עליו. אין זה סוד כי מלבד הקשר המדיני והתרבותי המיוחד בין ישראל וארה"ב, אמריקה הינה גם שותף הסחר העיקרי של ישראל, ממספר היבטים. לדוגמא: אמריקה הינה השותף הגדול ביותר של ישראל מבחינת נפח מסחר, ואמריקה היא המדינה המובילה בהשקעות זרות בחברות ישראליות. 

 

"בורסה בניו יורק מסמלת את חשיבות הקשר המסחרי הקיים בין ישראל וארה״ב. פתיחתו של המשק הישראלי לעולם המסחר הגלובלי עשה את צעדיו הראשונים כאן בבניין זה. המינוף שהבורסה מעניקה לטכנולוגיה ישראלית הינו קריטי למימון, לשיווק, ולתחרותיות שלנו ברחבי העולם. זוהי זירה פיננסית ייחודית שתרמה רבות לבשלות ולגלובליזציה של התעשייה הישראלית״.

 

באירוע, השתתפו גם יו"ר ומנכ"ל אריסון השקעות אפרת פלד, יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי, מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, יו"ר הליגה לידידות אמריקה ישראל קנט ביאלקין, נשיא הליגה הרלי ליפמן, יו"ר הנהלת הליגה בישראל דני גילרמן, נשיא לישכת המסחר ישראל-אמריקה, חמי פרס ומנכ"ל הבורסה בתל-אביב אסתר לבנון.

 

הלילה, באירוע חגיגי שיתקיים במלון פלאזה בניו-יורק, תעניק הליגה לידידות אמריקה-ישראל תואר כבוד ופרס לאריסון על תרומתה ופועלה לקידום היחסים הכלכליים בין ארה"ב לישראל. האירוע יתקיים בנוכחות אישים בכירים בכלכלה האמריקנית והישראלית. בנוסף יוענק תואר הכבוד מהליגה לידידות גם לבנק הפועלים ולחברת נובל אנרג'י האמריקנית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריסון בניו יורק
צילום: שמוליק עלמני
בן אליעזר בנאומו
צילום: שחר עזרן
מומלצים