שתף קטע נבחר

הרב אלון: השתיקה היא התשובה

בשיעור תורה שמסר בבת ים, התייחס הרב לשתיקה שכפה על עצמו בפרשת ההטרדות המיניות בה הוא נחשד, ואמר כי "יש שתיקה שהיא למעלה מכל דיבור". לדבריו, "מה שיש הוא לא השקר שיש מסביב, אלא הדבקות באל הטוב"

הרב מוטי אלון, החשוד בניצול מיני של תלמידים, מתייחס לראשונה במרומז לשתיקה שגזר על עצמו בחודשים האחרונים, מאז התפוצצה הפרשה. בשיעור תורה שמסר הערב (ד') בבת-ים אמר אלון: "חושבים ששתיקה זה 'אין לו מה להגיד אז הוא שותק'... (אבל) יש שתיקה שהיא למעלה מכל הדיבורים, למעלה מכל המילים". לדבריו, היעדר הדיבור במקרה זה אינו מעיד על חיסרון אלא על "אין-סוף".

  

"יש שתיקה שאתה שותק כי אתה לא מבין, אבל יש שתיקה שאתה שותק כי אתה למעלה מכל ההבנות", הוסיף הרב. עוד בנושא זה, ציטט מדברי רבי נחמן מברסלב, שלפיו עיקר התשובה על חטאיו של אדם הוא בשתיקה. הוא אמר כי עניין זה של "הטוב שבשתיקה" נלמד מרחל אמנו, שאתמול, י"א בחשוון, חל יום פטירתה.

  

גם למצבו האישי ומעמדו הציבורי בימים אלה התייחס הרב אלון במרומז: "גם ברגעים הכי קשים, מה שיש בעולם הוא לא מה שאתה רואה מבחוץ, מה שיש הוא לא הרעש שיש מסביב ולא השקר שיש מסביב, אלא הדבקות באל הטוב".

 

על רקע שתיקת הרב, הבוקר פורסם ב-ynet כי מאות מתלמידיו יוצאים להגנתו, ויפרסמו בסוף השבוע בעיתונות

 גילוי דעת כי מעולם לא נתקלו בהתנהגות נצלנית מצידו. תחת הכותרת "מחאה גלויה", נכתב בעצומה שתתפרסם בימים הקרובים: "לנו, המכירים את הרב אלון במשך שנים לפני ולפנים, אי אפשר לספר סיפורים. אנו מעידים כי במשך כל השנים שזכינו ללמד וללמוד במחיצתו של הרב אלון מעולם לא נתקלנו בשום צורה שהיא, לא במראה, לא בשמועה ואף לא ברמז באיזושהי התנהגות נצלנית או בלתי ראויה מצד הרב כלפי תלמידיו, או באיזושהי תלונה מצד מי מתלמידיו ושומעי לקחו".

 

אחד האנשים שעימם התייעצו התלמידים הוא הרב שלמה אבינר, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית, שאף אישר בעצמו את הנוסח המדוייק של המכתב. בחודשים האחרונים מחזיק הרב בדעה כי הציבור הדתי לא צריך לעסוק בפרשה, "כדי לא להכניס את הראש בין הגדולים משני הצדדים". הבוקר אמר הרב ל-ynet: "כל פרסום בנושא לא טוב לעם ישראל; אני מרגיש שצריך רק לבכות, כמו בזמן כשאבא ואמא רבים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלון במהלך שיעור
צילום:נועם מושקוביץ
מומלצים