שתף קטע נבחר

עצומת תלמידי אלון: לא נתקלנו בהתנהגות נצלנית

ל-ynet נודע: 300 מתלמידיו לשעבר של הרב חתמו על עצומת מחאה נגד פרסום המעשים המיוחסים לו על ידי "פורום תקנה", ומאות נוספים נקראו להצטרף אליהם. הרב אבינר שאישר את נוסח המכתב, אמר ל-ynet: "הפרסום לא טוב לעם; זה כמו ריב בין אבא לאמא"

פורום תקנה מחדש את המאבק על דעת הקהל בפרשת הרב מוטי אלון, והחסידים יוצאים להגנת הרב: לראשונה מאז פורסמו החשדות בדבר ניצול מיני של תלמידיו, מתפרסמת עצומה בחתימת בוגרי המוסדות שבראשם עמד אלון, ובה הם מעידים – מתוך קשר ארוך ואינטנסיבי עמו - כי מעולם לא נתקלו בהתנהגות נצלנית מצידו. המסמך מתפרסם בעקבות חשיפת ynet לפיה חברי "תקנה" החליטו לפרט את המעשים המיניים המיוחסים לרב. הבוקר (יום ד') מיושמת ההחלטה כאשר ב"ידיעות אחרונות" נחשפות לראשונה חלק מעדויות המתלוננים נגד הרב אלון.

  

על פי העדויות המלאות והוידויים שיחשפו בסוף השבוע, הרב אלון ניצל תלמידים קטינים ובוגרים שבאו להתייעץ עימו, הטריד מינית וביצע לכאורה בחלקם מעשים מגונים. בנוסף, נחשפים מסמכים שבהם מקבל על עצמו אלון את הכרעת הפורום ומתחייב בחתימת ידו לציית לסנקציות שהוטלו עליו על ידי חבריו. בין היתר מתחייב הרב שלא להיפגש ביחידות עם תלמידים בחדר סגור. בכתבה מופיעים ציטוטים נרחבים מפרוטוקלים המתעדים את דיוני "פורום תקנה" ובהם נכתב כי הרב אלון מודה במיוחס לו.

 

במקביל, יוצאים כאמור תלמידיו להגנתו ותחת הכותרת "מחאה גלויה", נכתב בעצומה שתתפרסם בימים הקרובים: "לנו, המכירים את הרב אלון במשך שנים לפני ולפנים, אי אפשר לספר סיפורים. אנו מעידים כי במשך כל השנים שזכינו ללמד וללמוד במחיצתו של הרב אלון מעולם לא נתקלנו בשום צורה שהיא, לא במראה, לא בשמועה ואף לא ברמז באיזושהי התנהגות נצלנית או בלתי ראויה מצד הרב כלפי תלמידיו, או באיזושהי תלונה מצד מי מתלמידיו ושומעי לקחו". 

 

מטרת ההצהרה היא לטעון כי גרסתו של המתלונן המרכזי בפרשה, שלטענת מקורבי אלון הוא אדם מעורער בנפשו, אינה אמינה כשמולה עדות אופי מפי רבים שלהם היכרות עמוקה וארוכת שנים עם הרב. אמש, משעות הערב ועד חצות הלילה, חתמו על המסמך כשלוש מאות מתלמידיו לשעבר, ויוזמי המהלך מעריכים כי עד הצהריים ישיגו אלף חתימות. בין המצטרפים גם רוב הרבנים בישיבה התיכונית "חורב" שבראשה עמד הרב אלון ובה אירע לכאורה אחד המעשים שמייחס לו פורום תקנה.

 

הרב אבינר: "צריך רק לבכות"

אחד האנשים שעימם התייעצו התלמידים הוא הרב שלמה אבינר, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית, שאף אישר בעצמו את הנוסח המדוייק של המכתב. בחודשים האחרונים מחזיק הרב בדעה כי הציבור הדתי לא צריך לעסוק בפרשה, "כדי לא להכניס את הראש בין הגדולים משני הצדדים". הבוקר אמר הרב ל-ynet בעקבות חשיפת הפרטים ב"ידיעות אחרונות": "כל פרסום בנושא לא טוב לעם ישראל; אני מרגיש שצריך רק לבכות, כמו בזמן כשאבא ואמא רבים".

הרב אבינר לא הביע תמיכה פומבית ברב אלון, אך השתתפותו לפני שבועיים בשמחת נישואי בנו נתפסה ככזו. עם זאת, כשנשאל על כך, הסביר אבינר כי השתתף באירוע רק בגלל הידידות עם הרב אלון ואין בכך כדי להביע עמדה בפרשה.

 

במכתב התלמידים מוגדרים הפרטים החדשים שעתידים להתפרסם בימים הקרובים כ"השמצות, הוצאת שם רע ודברים חסרי שחר כנגד מורנו ורבנו". עוד נכתב: "אנו רגילים כבר קרוב לשנה בניסיונות לבזות את הרב אלון, והרב בענוותנותו שותק, אולם עכשיו הגיעו הדברים לכך שאי אפשר יותר לשתוק". מדברי הרב אברהם יצחק הכהן קוק ציטטו: "ועם כל מה שהננו מורגלים לשמוע דברי מחרפים ומגדפים, בכל זאת גם לחוצפה ולנבלה יש גבול".


פורסם לראשונה 20/10/2010 00:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלון עם תלמידיו. ארכיון
צילום: גילי אליהו
צילום: גיל יוחנן
הרב אבינר. השתתף בניסוח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים