שתף קטע נבחר

הושחת בית קברות פלסטיני: ריססו "כהנא צדק"

אלמונים ריססו כתובות המזוהות עם תנועות "כך" על קברים מוסלמים בכפר קדום. כוחות הביטחון פתחו בחקירה ועוסקים כעת בהרגעת הרוחות: "זה יותר חמור מהצתת המסגד", ציינו

כתובות "כהנא צדק" רוססו על קברים מוסלמים. בית קברות פלסטיני חולל היום (ו') בכפר קדום, באזור קלקיליה. אלמונים השחיתו מספר קברים במקום וריססו כתובות המזוהות עם תנועת "כך", בהן "כהנא צדק" ו"מגני דוד". כוחות הביטחון רואים בחומרה רבה את חילול בית הקברות: "יותר חמור מחילול המסגד לפני כשבועיים", ציינו.

 

בצה"ל הבהירו כי הם רואים בחומרה רבה את האירוע, שטומן בחובו סכנה ליציבות הביטחונית באזור. כוחות הביטחון מחקו את הכתובות ושיקמו את המקום זמן קצר לאחר האירוע. ראש המנהל האזרחי

העביר מסרים מרגיעים לעמיתיו הפלסטינים.

 

ממשטרת יו"ש נמסר כי למקום הגיעו כוחות משטרה וזיהוי פלילי שאספו ממצאים מזירת האירוע, ופתחו במקביל לחקירת צה"ל, בחקירת נסיבות המקרה.

 

איתמר בן גביר, מאנשי הרב מאיר כהנא, הכחיש כל קשר לחילול הקברים. "התופעה שאנשים מרססים כתובות כמו 'כהנא צדק' היא תופעה עממית, במיוחד לקראת יום השנה לרצח הרב כהנא. אין לנו קשר למי שריסס בקדום, לדעתי זה פסול לחלל בית קברות, אך תרשו לי לא להתרגש. בימים בהם ערבים מחללים יום-יום את בית העלמין בהר הזיתים, לא שמעתי קול גינוי וזעקה מצד אלה שכעת צווחים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרזות "כהנא צדק" השבוע בירושלים
צילום: אורן רוזנפלד
מומלצים