שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בקשה לייצוגית על ייבוש ב"ש: 500 שקלים לתושב
  סטודנט מבאר שבע הגיש בקשה לתביעה ייצוגית נגד רכבת ישראל ותאגיד המים "מי שבע", בעקבות ניתוק אספקת המים בבאר שבע בשבוע שעבר. הוא דורש לפצות את התושבים ב-25 מיליון שקלים - 500 לכל אחד שנפגע: "פגיעה בוטה בכבוד"

  האם רכבת ישראל ותאגיד המים "מי שבע" ישלמו על "ייבוש" תושבי באר שבע ? שבוע אחרי הפגיעה בצינור מים ראשי בבירת הנגב, שהוביל לניתוק אספקת המים לחלקים נרחבים מהעיר במשך יותר מיומיים, הוגשה הבוקר (יום ב') לבית המשפט בקשה לאשר תביעה ייצוגית נגד שני הגופים.

   

  הסטודנט אהוד בן קימון, שהגיש את הבקשה באמצעות עורכי הדין נועם לאור ויאיר שפרן ממשרד "נועם לאור ושות'", טוען כי 50 אלף בני אדם

  נפגעו כתוצאה מניתוק זרם המים - ודורש לפצות כל אחד מהם ב-500 שקלים, ובסך הכל ב-25 מיליון שקלים.

   

  "כרבע מתושבי עיריית באר שבע התעוררו בבוקר יום ב', 18.10.10, למציאות מסויטת", כתב בן קימון בבקשתו, "תושבים אלו גילו שאין להם מים בברזים; כי אין להם מי שתייה בכלל; כי הם אינם יכולים לצחצח את שיניהם ולהתקלח; כי הם אינם יכולים להוריד את המים באסלות ועוד כהנה וכהנה פעולות בסיסיות אשר לפתע לא היו אפשריות לדידן, וזאת מבלי שעשו דבר כדי 'להיות ראויים' לעונש זה".

   

  בן קימון מזכיר כי המים נותקו על רקע שרב כבד, כשהטמפרטורות נסקו עד ל-42 מעלות בצל. לדבריו,

  למרות שאספקת המים נותקה בלילה שבין יום א' לב', "רק ביום ד' נזכר תאגיד 'מי שבע' להציב נקודות חלוקת מים בשכונות השונות שנפגעו". עוד הוא טוען כי האוכלוסייה שנותקה מזרם המים הינה בחלקה "האוכלוסייה הנזקקת ביותר בעיר".

   

  "המבקש רכש בקבוקי מים מינרליים בסך של 70 ש"ח ומגבונים לחים בסך של 30 ש"ח. בסך הכל הוציא המבקש סך של 100 ש"ח בגין ניתוק אספקת המים לביתו". בנוסף, הוא מבקש פיצוי של 400 שקלים על עוגמת הנפש: "מעבר לאי הנוחות הבולטת לחברי הקבוצה מדובר בפגיעה בוטה בכבודם ובתחושת הערך העצמי של אותם תושבים, המרגישים כי מי שבע זלזלה בהם בצורה בוטה בכך שאפשרה להם להיות מנותקים ממים במשך למעלה מיומיים, תוך התנערות מוחלטת וחמורה מכל חובותיה".

   

  במקביל, הוגשה בקשה נוספת לתביעה ייצוגית באותו נושא, על ידי תושבת העיר מאיה לוי, באמצעות עו"ד דוד מנע. לטענתם רק כ-100 אלף בני אדם סבלו מהמחסור במים, ויש לפצותם ב- 200 שקלים כל אחד.

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "התביעה טרם התקבלה. לכשתתקבל, נלמד אותה ונגיש את תגובתנו בבית המשפט". מתאגיד המים מי שבע נמסר: "אין תגובה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באר שבע, בשבוע שעבר
  צילום: הרצל יוסף
  עו"ד נועם לאור
  מומלצים