שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אמריקה סוערת: האם בנץ יצא מהארון?

  כוכב "רחוב סומסום" כתב בעמוד הטוויטר הרשמי של התוכנית שהשיער שלו הוא "Mo", מה שזכה לפרשנות תקשורתית כ"Homosexual". אבל האם זה נכון? בהפקת הסדרה לא מגיבים

  התקשורת בארצות הברית גועשת ורועשת סביב שאלה אחת ויחידה: האם בנץ, מחצית מהצמד אריק ובנץ, כוכב הסדרה "רחוב סומסום" עשה כמעשה סקעת והתוודה על נטיותיו המיניות? אחרי שנים של שמועות, הדיווחים טוענים שכן. הסיבה: הודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר הרשמי של תוכנית הילדים.

   

  אריק ובנץ בעברית. יונים בגן העצמאות, אה?

   

  בתשובה לשאלה על השוואת שיערו הקוצני של בנץ לתספורת המוהאק של מיסטר טי מ"צוות לעניין", כתב מישהו בשם בובתו: "השיער שלי הוא יותר 'מו' ופחות 'האק'". את האמירה הזו, פירשו בתקשורת האמריקנית כהודאה על נטיותיו המיניות של בנץ, שכן "מו", בסלנג אמריקני מסוים, יכול להתפרש כקיצור ל"הומוסקסואל".

   

  אנשי "Sesame Workshop", החברה העומדת מאחורי "רחוב סומסום" בארצות הברית, כמו גם רשת PBS הציבורית המשדרת את התוכנית, טרם הגיבו להודעת הטוויטר, אך יצויין כי אין אלה דמויות הילדים הראשונות ששאלות לגבי נטיותיהן המיניות צצו במרוצת השנים. כך, גם לגבי דמותו של בובספוג עלו שאלות דומות, וגם דמותו של דאמבלדור בסדרת ספריה של ג'יי קיי רולינג, "הארי פוטר", הוכרזה על ידי היוצרת כבעלת נטיות הומוסקסואליות.

   

  טיב יחסיהם של אריק ובנץ, השותפים לדירה והחברים הקרובים מאוד, היה שאלה שריחפה כבר עשרות שנים שנה מעל ראשיהן של הדמויות. ועדיין, לא ברור אם מדובר בצעד מכוון של חברת ההפקה שמטרתו לחשוף את הצופים הצעירים לבעלי נטיות מיניות שונות בחברה, בהלצה, או בפליטת מקלדת של אחד מאנשי PBS.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: PBS
  בנץ (מימין) ואריק. אז מה זה Mo?
  צילום: PBS
  לאתר ההטבות
  מומלצים