שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בנחישות וברגישות

  ג'וש ברולין כבר הספיד את הקריירה שלו והפך לאשף מניות מצליח בבורסה. ואז הגיעו האחים כהן ושינו לו את החיים עם "ארץ קשוחה". עכשיו, עם תפקידים ב"וול סטריט - הכסף מדבר" ו"כשתפגשי זר גבוה ומסתורי" של וודי אלן, השחקנית דיאן ליין שמחכה לו בבית וגבריות הוליוודית בטוחה, הוא לא מתרגש מהתהילה, מהשמועות ומהכסף שעוד מחכה לו בבורסה

  לפני כמה שנים, קץ השחקן ג'וש ברולין בקריירה הקולנועית שלו. הוא לא רצה לשאת עוד את הדשדוש, את הסרטים הזניחים, את הכישלונות ואת התפקידים הסתמיים. הוא החליט לקחת פסק זמן. "לא אהבתי את הסרטים שעשיתי, הרגשתי שהם לא תורמים לי. התביישתי במה שאני עושה", סיפר ברולין כשנפגשנו בפסטיבל קאן האחרון. "העדפתי לפנות לכיוונים אחרים שיהיו יותר מספקים מבחינתי. מכרתי את החווה שלי והשתמשתי בכסף הזה כדי להקים חברת מניות, כולל אתר אינטרנט שנתן מידע ועצות למשקיעים. למדתי כל מה שצריך לדעת על הבורסה והלך לנו טוב מאוד. עסקתי בתחום פול טיים במשך שלוש וחצי שנים ועשיתי הרבה כסף. מאוד נהניתי מהתקופה הזאת שוול סטריט היתה בשבילי המערב הפרוע ואני הייתי הקאובוי".

   

  ב־2006, תוך כדי שהוא ממשיך לשחק במניות, ברולין שמע שהאחים איתן וג'ואל כהן עומדים לעבד את ספרו המוערך של קורמק מקארתי, "לא ארץ לזקנים", לסרט בשם "ארץ קשוחה". ברולין, שקרא את הספר, החליט שהוא חייב להיות בסרט הזה. כדי להרשים את האחים כהן הוא שלח להם קלטת ובה סצנה מתוך התסריט לסרט שביימו וצילמו עבורו הבמאים קוונטין טרנטינו ורוברט רודריגז במהלך הפסקת צהריים בצילומי הפרויקט המשותף שלהם, "גריינדהאוס".


  נוכחות גברית של פעם. ברולין

   

  הקלטת נשלחה לאחים, אבל ברולין לא קיבל תשובה, הוא שלח את הסוכן שלו לדבר עם איתן כהן ולהתחנן בפניו שייתן לו הזדמנות. האחים הסכימו לעשות טובה, ורגע לפני שסיימו את הליהוק, הואילו לקבל את ברולין לאודישן. זמן קצר אחר כך התבשר ברולין שהתפקיד הראשי בסרט - מוס, מאצ'ו קשוח, עיקש ומסתורי שבורח עם מזוודה המכילה מיליוני דולרים לא מסומנים שמצא בערבות ניו מקסיקו - שלו. "אני זוכר שאיתן אמר לי בעיצומה של ההפקה: 'איש לא יראה את הסרט הזה', ואני השבתי לו: 'למה אתה אומר לי את זה עכשיו? בעצם איש לא ראה את סרטיי הקודמים, אז זה לא משנה'. מאוד נהניתי מתהליך העשייה של 'ארץ קשוחה' והתחברתי עם חוויאר בארדם ולא היה לי אכפת לי מה יקרה. בסוף כל כך הרבה אנשים ראו את הסרט והתחברו אליו".

   

  בטקס האוסקר שנערך ב־2008 גרף "ארץ קשוחה" ארבעה אוסקרים, בהם פרס הסרט המצטיין, והדלתות של הוליווד נפתחו בפני ברולין. אחרי שעבד עם האחים כהן, המניות שלו נסקו, ולא מעט במאים נחשבים (מרידלי סקוט ב"אמריקן גנגסטר" ועד גאס ואן סנט ב"מילק") החליטו לנצל את כישוריו המלווים בנוכחות גברית של פעם וקסם אישי.

   

  לפסטיבל קאן הגיע ברולין בן ה־42 עם שני סרטים: "וול סטריט - הכסף מדבר", סרט ההמשך של אוליבר סטון ו"כשתפגשי זר גבוה ומסתורי", החדש של וודי אלן. "לפני שבאתי לקאן, אנשים אמרו לי: 'או אלוהים, איזה מסכן, אתה צריך להתראיין ולהתמודד עם התקשורת ולא יהיה לך זמן לישון'. אבל הרבה יותר קל לי לבוא לכאן עם שני סרטים טובים. אם אלה היו סרטים שלא היה אכפת לי מהם, הייתי צריך לשקר, וזה מאוד קשה ומעייף לשקר".


  היחיד על הסט שידע מה עושים עם מניות. ברולין עם מייקל דאגלס ב"וול סטריט - הכסף מדבר"

   

  "וול סטריט - הכסף מדבר" אפשר לברולין להתמודד עם טריטוריה שהוא מכיר היטב: הבורסה הניו יורקית. בניגוד לחלק מהשחקנים, הוא לא היה צריך לקחת שיעורים באיך לשחק במניות. "גם במשבר הכלכלי האחרון לא הפסדתי כסף, להפך", הוא מגלה. "בעוד החברים שלי, שהפגינו חמדנות ורצו בתים יותר גדולים ויותר צעצועים, איבדו בגלל הקריסה את הבתים והמכוניות המפוארות שלהם, אני עשיתי כסף. אני לא אוהב להגיד זאת בקול רם, בגלל שאנשים לא אוהבים לשמוע את זה. פשוט פעלתי בסבלנות. צריך הרבה משמעת. חבר לימד אותי שברגע שהחמדנות ותאוות הבצע מפעילים ומעודדים אותך, תמכור מיד. ואילו ברגע שהפחד מגיע - דווקא אז כדאי לך לקנות. בהתחלה, כשראיתי את הגרפים של הרווחים שלי, זה היה כיף, אבל בהמשך הם הפכו אותי לעצוב, בגלל שהרגשתי שלקחתי כסף ממישהו אחר".

   

  אגב, כיום ברולין מתנזר מהתחום הפיננסי שבו הוא שולט. "אני לא משחק יותר בבורסה", הוא מצהיר. "גם בגלל שאני לא בוטח במה שקורה בה עכשיו. זה יותר מדי מסוכן, אין שום בסיס ויציבות. כל רגע יכול לקרות משהו, אז אני לא מעוניין להתעסק בזה, מה גם שאני מרוויח עכשיו יותר ממשחק. אישית, אני זקוק לסכום כסף מסוים ולא צריך יותר. לא תמצא אותי חי באחוזה אימתנית, זה פשוט לא אני".


  נורמן מיילר סטייל. ברולין ב"כשתפגשי זר גבוה ומסתורי"

   

  "וול סטריט - הכסף מדבר", הוא הסרט השני שברולין עושה עם סטון. קדם לו הפלופ "W", שבו הוא גילם את הנשיא ג'ורג' בוש. "רבים חושבים שאוליבר יהיר, אבל הוא אחד האנשים היותר צנועים והמדהימים בכל הזמנים. הוא דואג לאנשים וזה בא תמיד לידי ביטוי בסרטיו. הוא חוקר את השלטונות והרשויות לא בגלל הצורך שלו למרוד, אלא בגלל שחשוב לו לחשוף התנהלויות של ממשלות ופוליטיקאים, למשל בתקופת המיתון הנוכחי".

   

  ב"כשתפגשי זר גבוה ומסתורי" מגלם ברולין סופר לונדוני הנשוי לאשה שמשתוקקת ללדת (נעמי ווטס). הסופר, שנמצא במשבר יצירתי וכלכלי, מפתח התאהבות בשכנה החתיכה (פרידה פינטו) בזמן שרעייתו מצידה מתאהבת בבוס שלה - בעל גלריה שרמנטי (אנטוניו בנדרס).

   

  כשצפיתי בסרט כמעט לא זיהיתי אותך - אתה נראה שמן ומרופט. מה וודי עולל לך?

  "כן, אני נראה דוחה. רצינו שלדמות יהיה מראה סטייל הסופר נורמן מיילר, ולכן אני עם שיער מתולתל וגזרה מלאה. כששחקן רזה משמין לכבוד תפקיד, ישר רואים עליו, אבל בגלל שאני בחור גדול, אצלי לא מרגישים. לכן, כדי שיראו עליי, לא הפסקתי לאכול. זללתי בעיקר מאפינס. שישה־שבעה ביום, וגם פיצה אחת כל יום. וודי ניגש אליי ואמר: 'תמשיך להשמין, תמשיך להשמין'. שנאתי את זה. אחד הדברים הנוראים בזלילה כזאת, שהגוף שלך דוחה אותה בשלב מסוים ואומר: 'אני לא רוצה להמשיך עם זה יותר'. התחלתי לסבול מכאבים בגב ובכתפיים. וככל שאכלתי יותר, יותר כאב לי. זה כאילו הגוף אמר לי להפסיק".


  עם אשתו, דיאן ליין  

   

  מה אשתך, השחקנית דיאן ליין, חשבה על הלוק החדש?

  "אני מניח שהיא אהבה את זה. אפילו לא העזתי לשאול אותה. היא נכנסה לקטע של אוהבי דובים".

   

  היא עזרה לך?

  "כן, היא בישלה הרבה בשבילי. האמת שדיאן יודעת להכין רק שלושה מאכלים, אותם היא מפליאה לעשות. אבל לא אגלה לך מה הם, בגלל שאלה המאכלים המיוחדים שלי. אגב, אני בשלן נהדר בגלל שפעם עבדתי במסעדה ורציתי להיות שף. כיום פחות יוצא לי. לפעמים אני מבשל לילדים שלי".

   

  • את הכתבה המלאה תוכלו לקרוא בגליון החדש של "פנאי פלוס"

   

  צילומים: AFP, אימג' בנק / Getty Images
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  וול סטריט היתה המערב הפרוע, הוא קאובוי. ברולין
  צילום: gettyimages image bank
  לאתר ההטבות
  מומלצים