שתף קטע נבחר

הסטודנטים יצאו לקרב ועשו השכמה לנתניהו

עשרות סטודנטים שחררו תרנגולים וכרזו במגאפונים מול בית ראש הממשלה בירושלים. היום הם מתכננים לחסום את כביש גהה ולצאת למסע מכוניות מכפר שמריהו למחלף גלילות

הבוקר (יום ד') נורתה יריית הפתיחה במאבק הסטודנטים נגד חוק האברכים, כאשר עשרות סטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב ומהאוניברסיטה העברית התייצבו בשעה 6:30 מול בית ראש הממשלה בירושלים וקראו לו לבטל את החוק. הם שחררו תרנגולים, וקראו במגאפונים כדי להעיר את בנימין נתניהו.

 

בשלטים שנשאו נכתב: "ביבי בוקר טוב, הסטודנטים ברחוב" ו"ביבי תתעורר, הסטודנט שווה יותר". יו"ר אגודת הסטודנטים בתל אביב, רן לבנה, עוכב לחקירה על-ידי המשטרה בטענה שההפגנה אינה חוקית משום שהתקיימה ללא רישיון. "לא נפסיק להיאבק עד שהסטודנטים לא יקבלו את אותם תנאים כמו האברכים. סטודנטים לרפואה וכלכלה לא תורמים פחות מאברכים", אמר לבנה.


הסטודנטים שחררו תרנגולים (צילום: גיל יוחנן)

 

בהמשך היום צפויות להתקיים סדרת הפגנות. בשעה 12 בצהריים, מאיימים סטודנטים מאוניברסיטת בר אילן לחסום את כביש גהה ואילו סטודנטים מהאוניברסיטה העברית יחסמו את כביש הגישה למעלה אדומים. הסטודנטים של מכללת תל חי ייצאו לצעדת מחאה מהקמפוס המזרחי של המכללה לצומת נחמיה. באוניברסיטת בן גוריון תתקיים שביתת מחאה בת שעה וכל הלימודים יופסקו.

 

בשעה 16:00 יצטרפו למאבק גם הסטודנטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, ממכללת נתניה ומהמכללה למינהל בראשון לציון. הם ייצאו ל"רונדו": מסע מכוניות סטודנטים ממחלף כפר שמריהו עד מחלף גלילות.

 

יו"ר אגודת הסטודנטים בתל חי, אביעד רוזנפלד: "אנחנו יוצאים בקריאה לשוויון. המאבק שלנו הוא לא מול המגזר החרדי, אלא נגד התקציב הלא-שוויוני בלבד, בהתאם להחלטת בג"ץ. הסטודנטים הם קהילה איכותית שנמצאת גם היא במציאות קשה וגם לנו מגיעה עזרה כלכלית. לא ייתכן שבגלל מהלך קואליציוני, עתיד המדינה יעמוד בסיכון. מחובתנו הסטודנטים לדרוש שיוויון דמוקרטי במדינתנו". 

 

יו"ר אגודת הסטודנטים במרכז הבינתחומי, יאיר יצהר בלחובסקי: "הסטודנטים הם ציבור שלם שעובד, משלם מסים, משרת במילואים, מתנדב בקהילה ותורם למדינה. למרות זאת, בוחרת הממשלה, על כל חברות הקואליציה שבה, להפנות את הגב לציבור זה ולרמוס אותו. לא ניתן לזה יד, לא נשתוק ולא נשקוט עד שייעשה צדק, עד שממשלת ישראל תתקן את המעוות ותביא לשוויון לא רק בעצם חלוקת הנטל, אלא גם בחלוקת התגמולים לנושאים בנטל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסטודנטים קראו במגאפונים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים