שתף קטע נבחר

נשיא ארגנטינה לשעבר קירשנר הלך לעולמו

נסטור קירשנר, בעלה של הנשיאה הנוכחית, לקה בלבו ומת בגיל 60. הנשיא לשעבר נותר דמות חשובה בפוליטיקה ורבים האמינו שבכוונתו לשוב להתמודד על התפקיד הרם בתום כהונת רעייתו

נשיא ארגנטינה לשעבר ובעלה של הנשיאה הנוכחית מת היום (ד') בגיל 60 אחרי שלקה בלבו. מאז שפינה את לשכת הנשיא לטובת כריסטינה פרננדס קירשנר, נותר נסטור קירשנר דמות חשובה בפוליטיקה בבואנוס איירס ורבים האמינו שבכוונתו לשוב להתמודד לתפקיד הרם.

 

כלי התקשורת בבואנוס איירס דיווחו אחר הצהריים שהנשיא לשעבר לקה בלבו במהלך ביקור בעיר סלפטה ביחד עם אשתו הנשיאה. רופאיו של נסטור קירשנר סיפרו כי היתה לו היסטוריה ארוכה של בעיות לב, ורק השנה הוא עבר כמה צנתורים.


חגיגת הניצחון של בני הזוג אחרי הבחירות לנשיאות ב-2007 (צילום: רויטרס)

 

קירשנר נבחר לנשיא ארגנטינה ב-2003 וכיהן בתפקיד במשך ארבע שנים. מאמציו לפקח על שיקום הכלכלה נתפסו כהצלחה בדעת הקהל. עובדה זו, לצד הצלחתו להגדיל את מספר המועסקים במשק, גרמו לכך שהוא נהנה משיעור תמיכה גבוה לכל אורך כהונתו.

 

בשנת 2007 הוא פינה את מקומו לאשתו, כריסטינה פרננדס קירשנר, שהתמודדה מטעם מפלגתו לתפקיד הנשיאה. עם זאת, הוא המשיך לעמוד בראש המפלגה

הפרוניסטית בקונגרס. קירשנר אף התמודד אשתקד בבחירות לבית המחוקקים מטעם מחוז בואנוס איירס היוקרתי, בניסיון לחזק את הממשלה.

 

הבחירות ההן נתפסו במובנים רבים כמשאל עם על המשך מדיניותם הכלכלית וסגנון הממשל הלוחמני של בני הזוג. אולם המאמץ הסתיים בכישלון עם אובדן הרוב בשני בתי הקונגרס. גם הפסד זה לא השקיט את ספקולציות לפיהן בכוונתו לרוץ לכהונה נוספת כנשיא בתום כהונת אשתו ב-2011.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקה בלבו. קירשנר
צילום: רויטרס
הפכה לאלמנה. פרננדס קירשנר
צילום: איי אף פי
מומלצים