שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  גליה מאור: מעולם לא נתקלתי באפליה מגדרית

  מנכ"ל בנק לאומי אמרה בכנס מעלה: "לא נתקלתי בקושי או מכשול כלשהו בהתקדמות בחיים, שנבעה מעובדת היותי שייכת למגדר הזה". באי הכנס, העוסק באחריות תאגידית, לא מצאו טעם לפגם בניסיונה לעבור מכס מנכ"ל הבנק לתפקיד היו"ר

  את רוצה להיות מנהלת של בנק גדול? אם שואלים את מנכ"ל בנק לאומי, גליה מאור, הרי שיש לך סיכוי בדיוק כמו שהיה לך לו היית גבר.

   

  ציון קינן בכנס מעלה: 2011 תאופיין בצמיחה נמוכה

   

  כך עולה מדברים שאמרה היום (א') מאור, בכנס ארגון מעלה לאחריות תאגידית לשנת 2010, המתקיים בתל אביב. מאור אמרה את הדברים בפאנל שאותו הגישה ביחד עם יזם ההיי טק הוותיק יוסי ורדי (מייסד ICQ), שעסק בפרסומים של הבנק בעידן האינטרנט.

   

  ורדי שאל את מאור מדוע החליטה לפרסם את החלטתה לפרוש מהמרוץ לתפקיד יו"ר הבנק דווקא בבלוג האישי שלה בבנק ולא בדרכים המסורתיות, של הודעה לעיתונות ואילו תגובות קיבלה מהגולשים בבלוג. מאור השיבה: "ההחלטה לפרסם בבלוג נבעה מהרצון לדעת מה אנשים חושבים ולהיות פתוחה איתם, בדיעבד היא הייתה החלטה מצוינת, בגלל התגובות שקיבלתי. נכתבה שם תגובה שאני לא אשכח: גולשת אחת שאלה אותי האם אני חושבת שהוחלט שלא לאפשר לי להתמנות ליו"ר כיוון שאני משתייכת למגדר מסוים (המין הנשי ת.ג). עניתי לאותה גולשת תשובה שכל הנשים צריכות לשמוע: 'מעולם לא נתקלתי בקושי או מכשול כלשהו בהתקדמות בחיים, שנבעה בעובדת היותי שייכת למגדר הזה'". 

   

  מאור פרשה מהמרוץ לתפקיד יו"ר הבנק אותו היא מנהלת כבר שנים רבות מאחר והגופים המפקחים חששו ממעבר מהיר מגס המנכ"ל לתפקיד היו"ר שמכתיב את המדיניות של הבנק ומפקח עליו - ללא תקופת צינון ראויה, והזהירו כי המעבר החד הזה עלול להביא לניגוד אינטרסים.

   

  נראה כי ראשי הקהילה העסקית עדיין לא סבורים שהייתה במועמדותה של מאור בעיה כלשהי, כיוון שבכנס, שכאמור עוסק בניהול תקין של תאגידים, שאל ורדי את הנוכחים האם הם מסכימים איתו שחבל שנאור לא הפכה ליו"ר הבנק. לא ברור אם ורדי התכוון לשאלתו ברצינות, אבל מה שבטוח הוא שהנוכחים באולם, רובם ככולם מהאליטה העסקית של המדינה, ענו לו בתשובות סוערות של הסכמה.

   

  כנס מעלה לאחריות תאגידית עוסק בין היתר בנושאי תעסוקה מגוונת ואחריות תאגידית, תקשורת עם לקוחות, עסקים במדיה חברתית ועוד. בין הדוברים שהשתתפו בכנס: עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס; רוני חזקיהו, המפקח על הבנקים וציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים