שתף קטע נבחר

אחרי כולם: עוז תפסו את העוזרת של פריאל-ברק

אנשי יחידת עוז הצליחו לעשות את מה שהרשויות כשלו בו בעבר - והצליחה כתבת קול ישראל: לאתר את העובדת וירג'יניה. היועץ המשפטי לממשלה הבהיר לרעיית שר הביטחון כי לא תוכל לסיים את הפרשה בתשלום קנס. ייתכן שפריאל תיחקר שוב

אחרי המבוכה שנגרמה למערכת אכיפת החוק, הצליחו פקחי יחידת "עוז" לאתר את העובדת הזרה שהועסקה בביתו של שר הביטחון. אנשי יחידת עוז הצליחו לעשות את מה שהרשויות כשלו בו בעבר - והצליחה כתבת קול ישראל: לאתר את העובדת וירג'יניה.

 

הערב (יום א') הודיעה יחידת עוז כי פקחיה הצליחו לעצור את העוזרת וירג'ינה, אחרי שבמשרד המשפטים כבר הודיעו כי התיק נסגר משום שהעוזרת לא נמצאה. וירג'יניה נעצרה בשעות אחר הצהריים ברחוב בתל-אביב והועברה לתשאול במשרדי רשות ההגירה.


משרדי יחידת עוז, בהם נחקרת העוזרת (צילום: דנה קופל)

 

לאחר שבדקו את פרטיה, פנו חוקרי רשות ההגירה לבדוק את אופן התעסוקה שלה. ככל הנראה, מדובר באמא לילד קטן ולכן לא ניתן להרחיקה מישראל באופן מיידי. בהמשך ינסו ביחידת עוז לברר את מעמדה של וירג'יניה בישראל.

 

אחרי חשיפת הפרשה, התקשורת הצליחה לאתר את העוזרת בפעם השנייה, ובעקבות כך החליט היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח מחדש את תיק החקירה נגד רעייתו של ברק, נילי פריאל. הוא  הבהיר לה כי לא תוכל לסיים את פרשת העובדת הלא-חוקית בתשלום קנס. לדבריו, נסיבות המקרה מצדיקות הגשת כתב אישום.

  

בעקבות איתורה של העוזרת, ח"כ אריה אלדד, יו"ר שדולת הכנסת למאבק בשחיתות, פנה ליועץ המשפטי לממשלה וביקש ממנו להעמיד לדין את שר הביטחון ורעייתו. "על היועץ המשפטי לממשלה לעדכן את הציבור על צעדיו בפרשה זו ולא להיכשל שנית במבחן בוזגלו, בו נכשלו לאתר את העובדת שהתראיינה בתקשורת. הציבור בישראל יודע ש'לא יכול' הוא אחיו של 'לא רוצה' בפרשה הזו".

 

ייתכן שפריאל תיחקר שוב

החקירה החלה בעבר במשרד התמ"ת, אליו השתייכה משטרת ההגירה עד לפני כשנתיים. לאחר מכן עברה לרשות האוכלוסין וההגירה. ברשות ההגירה החליטו לפעול לאיתורה של העובדת הזרה ולבדוק אם יצאה מהארץ או שהיא עודנה כאן. במכתב ששיגר וינשטיין לפריאל, הזהיר היועץ כי ייתכן שרעיית שר הביטחון תזומן לחקירה נוספת בנושא.

 

במכתבו לפריאל פירט וינשטיין את תשתית החשדות שהצטברו

ועשויים לשמש בסיס להגשת כתב האישום, אך עם זאת הוא קבע כי אין עדיין די ראיות לכך שהן אכן נעברו, ולפיכך, ככל הנראה, צפויה פריאל להיקרא שוב לחקירה. "כפי שהובהר לנו על-ידי רשות ההגירה, אף לו היה מוטל בטעות קנס מינהלי בתיק מסוג זה, הרי שבהתאם להנחיות ולמדיניות בעניין, היה התובע מבטל את הקנס".

 

אחרי הביקורת על אפליה לכאורה לטובתה של פריאל, הבהיר יועצו הבכיר של וינשטיין, עו"ד רז נזרי, כי "גורמי רשות ההגירה העוסקים בשגרה בתיקים מעין אלו, הונחו לפעול בנושא זה בהתאם למדיניות הרגילה, וכאמור, בנסיבות העניין לא - ניתן להסתפק בקנס מינהלי. לנוכח האמור, הסכמתך לשלם קנס אינה יכולה להביא לסיום העניין".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
העובדת וירג'יניה. נעצרה
צילום: ערוץ 10
ברק ופריאל. בקשת הקנס נדחתה
צילום: AP
וינשטיין. פתח את החקירה
צילום: יוני רייף
מומלצים