שתף קטע נבחר

הנדל"ן ניצח: הדחפורים עלו על קולנוע תל-אביב

בשנות ה-70 הוא נחשב לאחד השוקקים בעיר, בשנות ה-90 הוא נסגר - והלילה נהרס המוסד שרבים כל-כך חבים לו את חווית "הקולנוע של פעם". סוף הסרט של קולנוע תל-אביב. להתראות

כך חולפת לה תהילת עולם: קולנוע תל-אביב, מהחשובים ומהגדולים בין בתי הקולנוע בעיר, נהרס הלילה (יום ב') לטובת הקמת מיזם נדל"ני חדש על חורבותיו. 52 שנה לאחר שהוקם, הגיעו דחפורים גדולים למתחם ברחוב פינסקר פינת בלינסון, סמוך לכיכר דיזנגוף, והרסו אותו.

 

אמש ב-22:00 החלו הדחפורים בפעולות הריסת הקירות החיצוניים של המבנה רחב הידיים. העבודות צפויות להימשך בלילות הקרובים, עד ליישור סופי של השטח. בשנותיו הראשונות פעל קולנוע תל אביב כאולם אחד ענק, אך בהמשך הופרד לשלושה אולמות, לצד משרדי חברת גלובוס גרופ.

 

הקולנוע, שבעת הקמתו היה הגדול בישראל, עם 2,200 מושבים, הפסיק את פעילותו לפני כעשור. מאז הוא שימש כמאורת הומלסים ונרקומנים על אף שנאטם כל פעם מחדש. בשנים האחרונות גם התגברו ציורי הגרפיטי על קירותיו ותחושת העזובה השתלטה על המקום שנחשב לאחד השוקקים בתל אביב בשנות ה-60 וה-70.


הדחפורים הורסים את קולנוע תל-אביב (צילום: עופר עמרם) 

 

עם תחילת ההריסות, הגיעו לאזור עשרות תושבים לצפות ולתעד

את רגעיו האחרונים של קולנוע תל אביב. אוריאל שמתגורר ברחוב פינסקר אמר ל-ynet כי "לא יצא לי לצפות בסרט בקולנוע הזה, אבל עם ההרס התחושה היא שהחוויה של פעם עליה סיפרו לי ההורים שלי לא תחזור יותר. עם כל הקלות ונוחות לראות היום סרט בסינמה סיטי, אני מאמין שצפייה בסרט באולם קולנוע ענקי מול מסך עצום היא חוויה מדהימה לפחות ואולי אפילו יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולנוע תל-אביב לפני ההריסה
צילום: ירון ברנר
נפרדים מהקולנוע
צילום: עופר עמרם
מומלצים