שתף קטע נבחר

גפני משיב אש: חגיגות באקדמיה בלי פיקוח

נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' בן ששון, התייצב לצד הסטודנטים שמתכננים להפגין היום בירושלים נגד חוק האברכים. יו"ר ועדת הכספים מיהדות התורה הגיב: "קודם ראוי היה שיפחית משכרו המופלג"

רגע לפני הפגנת הסטודנטים הגדולה בירושלים, מתחממת החזית בין האוניברסיטאות לפוליטיקה החרדית. ח"כ משה גפני תקף הבוקר (יום ב') בחריפות את נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם בן ששון, שהתגייס לצד הסטודנטים, ואמר: "קודם שיפחית בשכרו המופלג". ynet יעביר היום בשידור חי את ההפגנה.

 

גפני הדגיש: "לפני שהוא מוחה נגד מלגת הקיום של האברכים, ראוי היה שיפחית משכרו המופלג ומשכר בכירי האוניברסיטאות. איש אינו מפקח על שכרם, על הטיסות לחו"ל וההטבות שלהם".


הפגנת סטודנטים אתמול מול בית רה"מ. שניים נעצרו (צילום: אפרת אטון) 

 

בן ששון, ח"כ לשעבר בקדימה ויו"ר ועדת החוקה בכנסת הקודמת, קרא אתמול לתלמידיו להצטרף בהמוניהם למחאה נגד חוק האברכים. "הנהלת האוניברסיטה שותפה לדאגת הסטודנטים", הוא כתב,

 והודיע באופן חריג על הפסקת הלימודים מ-18:00, כשעה לפני תחילת ההפגנה בכיכר ציון בבירה.

 

בהודעה כתב נשיא האוניברסיטה כי ההנהלה "מברכת על כך שהסטודנטים נזעקים להשמיע את קולם בנושא זה. הקצאת העזרה הממשלתית לסטודנטים קשורה קשר בל ינתק למעמד ההשכלה הגבוהה בארץ". לדבריו, "אף שהאוניברסיטה עושה ככל יכולתה כדי להקל על הסטודנטים במלגות ובמענקים, הרוב הגדול של תלמידינו מממן את לימודיו בכוחות עצמו. מן הראוי שממשלת ישראל תתמוך בקניית תורה ודעת, ואין ראוי מתלמידינו לקבל תמיכה זו".

 

בתגובה הבוקר, גפני ביקש לציין ש"מעולם לא הייתי נגד הסטודנטים, פעלתי למענם במשך 22 שנותיי בכנסת.

 אני הראשון שיסייע להם - אבל למה לפגוע במלגות הקיום של האברכים? מה זאת ההנהגות המסיתה נגדם?

 

"לא ביקשנו לשנות דבר, זה מה שקיים כבר עשרות שנים. אם השאלה היא בנוגע לשוויון, הרי שמנתוני משרד האוצר הם מקבלים פי שלושה מהאברכים במלגות ובתקנות תקציביות אחרות, שלא לדבר על הטבות רבות נוספות להם זכאים הסטודנטים כדוגמת ההנחה בתחבורה הציבורית. כמו כן הם מקבלים מלגות ממפעל הפיס, תמיכה ממשרד הביטחון וכו', שמכל אלה האברכים אינם מקבלים אגורה", האשים גפני. לטענתו, אם המאבק היה למען הסטודנטים בלבד, הרי שאין מי שלא היה תומך בהם. "העובדה שהמאבק מתנהל היא דרך פגיעה באברכים, אינה ראויה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ משה גפני. "הם מקבלים הרבה יותר"
צילום: גיל יוחנן
פרופ' בן ששון. לצד התלמידים
צילום: דודי ועקנין
סטיקר שהפיצו סטודנטים בת"א
מומלצים