שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שוק מוצרי הצריכה צמח השנה ב-3.1%
  סימנים ראשונים של יציאה מהמיתון: שוק מוצרי הצריכה בישראל צמח ב-3.1% בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010. אלמלא הייתה ירידת מחירים של 1.3% באותה תקופה, השוק היה רושם צמיחה גבוהה יותר של 4.4%
  שוק מוצרי הצריכה עמד על 28.6 מיליארד שקל בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010 (ינואר־ספטמבר) - עלייה של 3.1% במכר לעומת התקופה המקבילה ב־2009. כך עולה מנתוני סטורנקסט שהגיעו לידי "כלכליסט".

   

  במקביל לעלייה במכירות, ירדו המחירים בשוק ב־1.3% באותה תקופה - מה שמאפיין את המשך תקופת המיתון. הירידה במחירים נובעת ממבצעי מחיר שקיימו הן הקמעונאים בנקודות המכירה והן הספקים, וכן כתוצאה ממעבר של צרכנים לקנייה בחנויות הזולות.

   

  הצמיחה בשוק מוצרי הצריכה למרות ירידת המחירים מעידה על סימנים ראשונים של יציאה מהמיתון. אלמלא היתה ירידת מחירים של המוצרים, השוק היה רושם צמיחה גבוהה יותר של 4.4%.

   

  הצמיחה הגדולה ביותר נרשמה בתחום המשקאות, שגדל ב־10.4% וגלגל בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה 3.3 מיליארד שקל, לעומת 3 מיליארד שקל בשנה שעברה. בתחום זה גם נרשמה צמיחה של 1% במחירי המוצרים.

   

  היקף תחום מוצרי המזון עומד על 21.4 מיליארד שקל, וצמח ב־2.2% לעומת התקופה מקבילה אשתקד - זאת למרות ירידה של 1.2% במחירי מוצרי המזון בשל התחרות, ולמרות פעילות מבצעית שנעשית בשוק.

   

  תחום טיפוח הפרט (מוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה אישית) צמח בשיעור מינורי של 0.8%, ותחום טיפוח הבית צמח ב־4.3% והגיע ל־2 מיליארד שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים