שתף קטע נבחר

בשמחת תורה: אמר "אין לי אלוהים" - ורצח

חיים שמלצר הואשם כי רצח את יוסף בוזגלו במוצאי החג לפני חודשיים, לאחר שאמר לו "אתה תשלם על זה" ו"אני ארצח אותך". בפרקליטות טוענים כי לא הייתה התגרות ושהוא תכנן את הרצח מראש. הסנגורים: תמונה שגויה מיסודה. במשטרה מנהלים מצוד אחר חשוד נוסף

"אין לי אלוהים", "אתה תשלם על זה" ו"אני ארצח אותך" - אלה הדברים שאמר חיים שמלצר ליוסף בוזגלו דקות לפני שדקר אותו למוות בירושלים בשמחת תורה, לפי כתב האישום שהוגש הבוקר (יום ג') לבית המשפט המחוזי בעיר.

 

לפי כתב האישום, שהגיש עו"ד יובל קפלינסקי מפרקליטות מחוז ירושלים, הנאשם התקשר ב-30 בספטמבר לבוזגלו וביקש להיפגש עמו. חקירת המשטרה העלתה כי השניים היו מסוכסכים על רקע עסקת סמים שהשתבשה, בה בוזגלו לא היה מעורב באופן ישיר.

 

בפרקליטות טוענים כי לאחר האיומים שהשמיע כלפי הקורבן, גררו שמלצר וחבר נוסף שהיו עמו את בוזגלו לרחוב פקיעין והצמידו את גבו לקיר. בשלב זה, שמלצר שלף סכין ודקר את בוזגלו במפשעה. "לאחר שהחדיר את הסכין, משך הנאשם את הסכין בתוך גופו של המנוח כלפי מעלה ולעבר צידו השמאלי של גוף המנוח, בכוונה לגרום למותו של המנוח", נטען בכתב האישום, "המנוח התמוטט מיידית ונפל". בוזגלו נפצע אנושות מהדקירה ומת כעבור יומיים מפצעיו.

 

"במעשיו המתוארים לעיל, החליט הנאשם להמית את המנוח, והמית אותו בדם קר, בלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, בנסיבות שבהן יכול היה לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיו, ולאחר שהכין את עצמו להמית את המנוח", נכתב בכתב האישום.

 

הסכין ששימשה את שמלצר לרצח נמצאה כמה ימים לאחר מכן על-ידי אזרח, שהשליך אותה לפח סמוך. המשטרה איתרה את הסכין, ובבדיקות התגלה עליה דם של המנוח ו-DNA של הנאשם שמלצר.

 

המשטרה עדיין מחפשת אחר משה לקר, חברו של שמלצר החשוד במעורבות ברצח, אשר טרם נתפס.

החוקרים מעריכים כי הוא נמצא בארץ.

 

עורכי הדין יהודה שושן ואלי כץ, המייצגים את הנאשם, טענו בפתח הדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים שהתיק נוהל בצורה מגמתית. "מרשנו שומר על זכות השתיקה משום שאיבד את האמון במערכת המשטרתית. למרות שמדובר במקרה טרגי, עד לרגעים אלה ממש נמשכים האיומים על חייו".

 

לדבריהם, "כתב האישום הציג תמונה חד צדדית של הדברים, שלא נאמר שגויה מיסודה. מרשנו הגיע לישיבה הקודמת של בית המשפט תחת אבטחה כבדה, דומה לאבטחת ראש הממשלה, גם המשטרה יודעת את זה. חשוב לנו לציין שישנו חשוד נוסף, עיקרי, שטרם נתפס. מעצרו של מרשנו הוארך ב-30 יום ועד עכשיו משטרת ישראל לא יודעת מה קרה בדיוק בזירת הרצח וכתב האישום שהוגש היום הוא בבחינת ברירת מחדל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח
צילום: נועם מושקוביץ
שמלצר בבית המשפט. "המית בדם קר"
צילום: אוהד צויגנברג
ראש צוות החקירה, פקד ידידיה יעקב
צילום: אוהד צויגנברג
ה-DNA נמצאה על הסכין
צילום: באדיבות משטרת ירושלים
צילום: אמיר כהן
עו"ד יהודה שושן
צילום: אמיר כהן
מומלצים