שתף קטע נבחר

פיאד חנך אגף בבי"ס במזרח י-ם: "חלק מבירתנו"

לאחר שנתניהו הנחה שלא לאפשר לרשות לקיים אירועים בבירה, הגיע מקבילו הפלסטיני לטקס במזרח בירושלים. המשרד לביטחון פנים: לא מדובר בהפרה של הצו שהוציא אהרונוביץ'

ראש הממשלה הפלסטיני לא לקח ברצינות את המסרים מירושלים: סלאם פיאד הגיע הבוקר (יום ג') לחנוך אגף חדש בבית ספר בשכונת הדואר במזרח העיר. עם זאת, פיאד ביטל את תוכניתו לחנוך כביש בשועפת ולבקר בבית בשייח ג'ראח, בעקבות צווים שהוציא השר לביטחון הפנים.

 

שכונת הדואר (דאחיית אל-באריד) נמצאת מצפון לנווה יעקב, בצד הפלסטיני של גדר ההפרדה, אך לפחות חלק ממנה שייך לירושלים מבחינה מוניציפלית. עם זאת, מדובר בשטח שנוי מחלוקת ובמשרד לביטחון פנים מתעקשים כי אינו חלק מירושלים. ברשות אומרים שזהו שטח C, שבשליטה אזרחית וביטחונית ישראלית מלאה.

 

פיאד תקף את ראש הממשלה הישראלי במהלך ביקורו: "נתניהו הגדיר את הפרברים האלה, פרברי השלום והדואר, כפרברים של ירושלים הבירה המאוחדת, ואנו אומרים נכון - מדובר בפרברים, אבל פרברים של בירתנו הכבושה שתהיה הבירה של מדינתנו העצמאית". הוא הבהיר כי לא יהיו שלום ויציבות עד שהפלסטינים יוכלו להגיע לאזורים אלה.

 

"רצון החיים יגבר על תוקפנות הכיבוש"

ראש  הממשלה הפלסטיני הוסיף כי הרשות תמשיך להשקיע בפרברי ירושלים. לדבריו, "רצון החיים והניצחון שלנו ושל העם הפלסטיני יגבר בסופו של דבר על תוקפנות הכיבוש והתנהגות המתנחלים. אנו נחושים להמשיך בפרויקט שלנו גם באזור הזה".

 

פיאד ביקר בבית הספר תחת אבטחה כבדה של אנשי המשטרה הפלסטינית, היחידה המיוחדת של המשטרה הפלסטינית ויחידת האבטחה של משרד ראש הממשלה הפלסטיני. יחד איתו הגיעו המושל הפלסטיני של ירושלים והמופתי של העיר. הוא נטע עץ זית בכניסה לבית הספר וביקר בספרייה ובחדר המחשבים של האגף החדש שמימנה ממשלתו.


אבטחה הדוקה. פיאד במזרח ירושלים (צילום: AFP)

 

ביקורו של פיאד בבית הספר שיבש את הלימודים, והתלמידים נעמדו בכיתות וסימנו לעיתונאים "וי". בטקס עצמו נצפו כמה דיפלומטים מערביים.

 

אמש, בפגישה עם גורמי ביטחון, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לאפשר לרשות הפלסטינית

לקיים אירועים וטקסים בשטחה המוניציפלי של ירושלים.

 

מוקדם יותר חתם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', על צו האוסר על גורמים ברשות הפלסטינית לקיים פעילות בשטחי מדינת ישראל ללא אישור מיוחד. "לא ניתן לקרוא תיגר על שלטון החוק", אמרו אתמול ל-ynet גורמים במשרדו של אהרונוביץ', שפרסם הודעה דומה הבוקר.

 

יועץ התקשורת של השר לביטחון הפנים מסר ל-ynet כי ראש הממשלה הפלסטיני לא הפר את ההוראה של אהרונוביץ'. "הצווים לא הוצאו לגבי סלאם פיאד, שמחוץ לשטח, אלא לגבי שייח ג'ראח ברובע הנוצרי ושועפת, שם הביקורים בוטלו".

 

פיאד אמר בתגובה לצו כי "אף אחד לא יטיל וטו על הרצון לחיים של העם הפלסטיני. משמעות הביקור שלנו שהרצון לחיים ניצח את הכיבוש".

 

Read this article in English 

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פרברים של בירתנו הכבושה". פיאד
צילום: עיאם רימאווי
מומלצים