שתף קטע נבחר

חודש אחרי הרצח: "עשינו מצווה ונהרסו לנו החיים"

בחודש שחלף מאז נדקר למוות יוסף בוזגלו בשמחת תורה, מתקשים קרוביו להבין איך מי שהתנדבו להעניק לו קורת גג הפך את חייהם לגיהינום. "נתתי לו לגור בחדר הכי גדול. רק אחר כך הבנתי שיש לי עסק עם חיה", התייפחה אמו

כבר חודש שהאורות בבית משפחת בוזגלו בירושלים כבויים כמעט כולם. שעות אחרי הגשת כתב האישום נגד חיים שמלצר, הנאשם שרצח בחג שמחת תורה האחרון את יוסף בוזגלו, הורגשה אמש (יום ג') בבית שחלקוּ הן הנרצח והן שמלצר עצמו אווירה קשה של ריקנות ואבל.

 

בוזגלו, בן 27 במותו, נדקר למוות סמוך לביתו בשכונת מקור ברוך, ולאחר שבמשך יומיים נאבק על חייו - הכריעו אותו פצעיו הקשים.

 

בני משפחתו של בוזגלו הכירו היטב את הנאשם ברצח.

הם התנדבו לאמץ אותו אל חיקם, לאחר שהיה זקוק למקום לרצות בו מעצר בית על הכאת שוטר סמוי שהפריע לו באחת מעסקאות הסמים שערך. כעת, אחרי שהמצבה על קברו הטרי של יוסף כבר הוצבה ולאור נרות הנשמה, מתקשה אמו לעכל איך מי שהעניקה לו קורת גג השיב לה גמול חמור כל כך.

 

"אחד הבנים שלי אמר לי: אין לו בית, אין לו הורים, תיקחי אותו אלייך ונטפל בו", סיפרה האם, ז'נט, כשדמעות חונקות את גרונה. "נתתי לו לגור בחדר הכי גדול ונוח בבית. הוא היה כאן ארבעה חודשים, ורק כשעבר זמן הבנתי שיש לי עסק עם חיה. הוא פשוט הרס את הבית שלי והתחיל לסחור מכאן בסמים ללא ידיעתי".

 

אותו סחר היה גם ככל הנראה הרקע לרצח בנה, והביא לגירושו של שמלצר מהבית. "הוא היה מביא לכאן ילדים בני 14 ופוקד עליהם לחלק בשבילו את הסמים. אם הם היו מסרבים, הוא היה מרביץ להם. שאלתי אותו: 'אבי, למה אתה מרביץ לילדים?' הוא היה עונה לי שהם ילדים לא טובים. אמרתי לו שאני מבקשת שלא יעשה בבית שלי דברים כאלה. אחרי שהילדים שלי נכנסו לחדר וגילו על המחשב שלו תמונות מאתרים של סכינים ואלימות, הודעתי לעורך הדין שיש לו 48 שעות להוציא אותו מפה, אחרת אני מסגירה אותו למשטרה".

 

חודש אחרי וכשמשפט הנאשם ברצח כבר מתנהל, הפך בית המשפחה לזירת ההתמודדות הקשה ביותר עם הרצח והשלכותיו. מלבד אלמנתו, אודליה, הותיר אחריו יוסף שלושה יתומים - בני חמש, שנה וחצי ופעוט בן שמונה חודשים.

 

"אני לא יודעת איך הילדים ישרדו", אמרה האם האבלה. "מה אומרים לילדים שקמים מהמיטה ומבקשים לראות את אבא? הוא היה אב כל כך מסור, שעבד בערבים באולם שמחות בתור רב מלצרים, בבקרים היה לוקח את הילדים לגן ובצהריים מחזיר אותם הביתה וממלא אותם בחום ואהבה. קשה להבין איך מצווה שעשינו הרסה את המשפחה ואת החיים שלנו".

 

מאז הרצח, מתקשה האלמנה הטרייה לשוב הביתה והיא וילדיה היתומים מתגוררים בבית הוריו של יוסף. "כל דבר שם מזכיר לה אותו. כל פינה וכל רהיט. היא לא יכולה להיות שם אפילו לרגע, ולכן בקשתי ממנה להיות כאן כדי להשתקם", סיפרה האם.


זה מה שנשאר. דומיה ואור נרות נשמה בחדר (צילום: אלי מנדלבאום)

 

באופן בלתי נתפש, שוהים האלמנה - אודליה - וילדיה באותו חדר גדול ומרווח, שם התגורר הנאשם ברצח. "קשה לה לחשוב על זה שהיא נמצאת במקום שבו התאכסן מי שרצח את בעלה ואבי ילדיה", אמרה ז'נט. "בכל מקרה, אנחנו כבר העפנו מפה את כל הדברים שלו".

 

"אף אחד לא יוכל להחזיר לילדים את אבא שלהם"

גם לנוכח התוצאות הקשות, מסרבת האלמנה למתוח ולו שמץ של ביקורת על החלטתה של ז'נט לאפשר לרוצח לשהות בבית המשפחה. "היא ריחמה עליו כי אף אחד לא רצה אותו", סיפרה אודליה. "היא אמרה לעצמה שאם היא יכולה לעזור - אז למה לא.

אבל כרגע לא יהיה מי שיוכל לעזור לי, כי אף אחד לא יוכל להחזיר לילדים שלי את אבא שלהם. זה משהו שאי אפשר יהיה לתקן לעולם".

 

בינתיים, ממשיכים במשטרה במאמצים לשים את ידיהם על משה לקר, חשוד נוסף במעורבות ברצח. הוא עצמו קשור לכמה אירועים אלימים עוד לפני המקרה, אך גם בעבר איים על יוסף בסכין.

 

עורך דינם של בני המשפחה, אריאל ניסים, אמר כי "מדובר בטרגדיה משפחתית קשה מאוד, שכן הנרצח הותיר אחריו שלושה ילדים ואלמנה. המשפחה מעריכה את המאמצים שהשקיעה המשטרה באיתור הרוצח ושותפיו, ומצפה למיצוי הדין עמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות משטרת ירושלים
יוסף בוזגלו. האלמנה לא מצליחה להתגבר
צילום: באדיבות משטרת ירושלים
אודליה, אלמנתו של בוזגלו. "אי אפשר לתקן לעולם"
צילום: אלי מנדלבאום
חיים שמלצר. השיב רעה על טובה
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד אריאל ניסים. מייצג את המשפחה
מומלצים