שתף קטע נבחר

בן-אליעזר עושה "תרגיל פרס"? מכנס את פעיליו

תומכיו של השר יגיעו לכפר המכביה, למה שהוגדר "פגישת התייעצות שתאפשר לפעילים להוציא קיטור". בסביבתו העריכו כי לפחות בינתיים, הוא לא ידרוש מברק לקבוע מועד לפריימריס

שמעון פרס עזב אומנם את מפלגת העבודה לפני כמה שנים, אבל התרגילים הפוליטיים שליוו אותו במשך שנים ארוכות יתכן לא נשכחו - ואולי הם עדיין רלבנטיים. כשהמתח בצמרת מפלגת העבודה גואה, יכנס היום (ד') השר בנימין בן-אליעזר את תומכיו בכפר המכביה, למה שהוגדר "פגישת התייעצות שנועדה לאפשר לפעילים להוציא קיטור, לשמוע ולהשמיע".

 

עדיין לא לגמרי ברור איזה מסר יעביר בן-אליעזר לפעיליו ובאיזה אור יציג זאת, על-רקע הדרישה לכנס את ועידת המפלגה כדי לקבוע מועד לפריימריס מוקדמים לראשות העבודה. עם זאת, במפלגה מעריכים כי בשלב זה, יעדיף בן-אליעזר להימנע מלשבור את הכלים וככל הנראה לא יכריז באופן מפורש כי הוא דורש מהיו"ר, אהוד ברק, לקבוע מועד לבחירות.

 

בסביבתו של בן-אליעזר אמרו כי בתקופה האחרונה "פנו אליו הרבה אנשים כדי שהוא יהיה שוב יושב-ראש זמני וישקם את המפלגה, למרות שבכלל לא בטוח שפואד רוצה את זה".

 

עם זאת, קריאה מסוג זה מצד כמה פעילים בולטים עשויה להיות בלון ניסוי בשיטת "חברים פנו אלי" שהייתה מזוהה עם התנהלותו של שמעון פרס בשורות העבודה, מה שיש בכוחו להגביר את העיסוק בנושא ולבחון את התגובות שהוא יעורר בקרב גורמים שונים.

 

"לא צפויות להיות דרמות", העריכו מקורביו של בן-אליעזר. "חוץ מפואד, לא ידברו שם הרבה אנשים ואף אחד לא התבקש לומר שום דבר בסגנון הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-אליעזר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים