שתף קטע נבחר

השרה לשעבר שרה דורון נפטרה בגיל 88

דורון, שכיהנה כשרה במשך כשנה בממשלת בגין ושמיר, תובא למנוחות בצהריים. היא כיהנה כחברת כנסת במשך 15 שנה ובין היתר היתה יו"ר הקואליציה. ריבלין: "סמל לשליחות ציבורית של אמת"

שרה דורון, שכיהנה כחברת כנסת מטעם הליכוד בין השנים 1977 ל-1992 הלכה לעולמה בגיל 88. דורון הייתה שרה בלי תיק בסוף כהונת ממשלת בגין השנייה וגם לאחר שיצחק שמיר החליף אותו בתפקיד - ובסך הכל במשך כשנה. היא תובא למנוחות היום (ד') ב-14:00 בבית העלמין ירקון.

 

דורון נולדה בשנת 1922 בקובנה שבליטא וכשהיתה בת 11 עלתה לישראל. תחילת דרכה הפוליטית היתה במועצת העיר תל-אביב, שם היתה חברת מועצה ויו”ר ועדת החינוך של העירייה.

 

בשנת 1977 היא נבחרה לראשונה לכנסת וכיהנה כחברה בוועדת העבודה והרווחה ובוועדת החינוך והתרבות. בהמשך היא הייתה חברה בוועדת החוץ והביטחון וחברה בוועדת משנה בנושא בחינה מחודשת של הפטור מגיוס של בחורי הישיבות.

 

בכנסת ה-12 היא היתה יו"ר הקואליציה. בנוסף הייתה חברה במשלחת ישראל לוועידת השלום במדריד.  לפני שלושה חודשים מונתה לנשיאת קופת חולים מכבי, שם הייתה לפני כן במשך 22 שנה יו"ר הנהלה בהתנדבות.

 

"שרה דורון הייתה לסמל של עיסוק בצורכי ציבור באמונה", אמר יו"ר הכנסת, רובי ריבלין. "אשה תקיפה בדעתה אך נוחה עם הבריות. היא הייתה למרכיב חשוב ביצירת הליכוד מאלטרנטיבה רעיונית למפלגת שלטון המובילה דרך. פעילותה למען עירה תל אביב ומדינת ישראל, כחברת כנסת, כשרה וכאשת ציבור, מהווה סמל לשליחות ציבורית של אמת. שרה תיזכר על ידי תנועתה הליכוד וכנסת ישראל בכלל כדמות מרכזית רבת השפעה".

 

דורון הותירה אחריה בעל, אהרון, שני נכדים, גיא ורון שניאור. בתה, דפנה שניאור ז"ל, נפטרה לפני שלוש שנים.

 

בהכנת הידיעה השתתפו בועז פיילר ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרה דורון. 15 שנה בכנסת
צילום: יריב כץ
מומלצים