שתף קטע נבחר

כתובות "בוגד" על בית הפצ"ר, אלוף מנדלבליט

כתובות "מנדלבליט וגולדסטון בוגדים" רוססו על גדר ביתו של הפרקליט הצבאי הראשי בפתח-תקווה. ההערכה היא שמדובר במחאה על העמדתם לדין של חיילים שנלחמו ב"עופרת יצוקה". גורמים צבאיים: נחצה כל קו אדום. דובר צה"ל: "הרמטכ"ל מגבה את פעילותו והחלטותיו של הפצ"ר"

שיא בהתנכלויות לפרקליט הצבאי הראשי שמעמיד לדין חיילים על אירועי הלחימה בעזה. שבוע לאחר שכרוזים נתלו באזור מגוריו של האלוף אביחי מנדלבליט בפתח-תקווה - נמצאו הבוקר (יום ד') כתובת נאצה עם הכיתוב "בוגד" וכן "מנדלבליט וגולדסטון בוגדים" על גדר ביתו.

 

הכתובות הופיעו גם בכמה מוקדים בשכונה שבדרום מזרח העיר. משטרת פתח תקווה פתחה בחקירת המקרים, בשיתוף עם מצ"ח. טרם נעצרו חשודים.


המשטרה חוקרת בשיתוף מצ"ח (צילום: עופר עמרם)

 

הכרוזים שפוזרו בשבוע שעבר היו קשורים להרשעתם של שני לוחמי צה"ל בגין שימוש ב"נוהל ילד", במהלך מבצע "עופרת יצוקה". בין היתר נכתב בהם: "בשכונתנו מתגורר הפרקליט הצבאי הראשי... אולם, בשונה משאר החיילים שמוסרים נפשם למעננו - אביחי רק מפריע".

 

גורמים צבאיים ציינו כי מדובר בחצייה של כל קו אדום. "יש דרכים להביע מחאה, אבל לא בדרך הזאת, בטח לא כנגד קצין בכיר שמבצע את תפקידו. יש לפעול על מנת לעצור את התופעה ולמצות את הדין עם האחראים לה".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מצבור האירועים סביב הפרקליט הצבאי הראשי הינו חמור ומסוכן, ומהווה נורה אדומה לכולנו. הפצת הכרוזים, כמו גם כתובות הנאצה, יש בהם ניסיון ברור להלך אימים על קצין בכיר בצה"ל ולמנוע ממנו לבצע את תפקידו ובכך לפגוע בצה"ל ובשלטון החוק. הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, מגבה את פעילותו והחלטותיו של הפצ"ר, שתכליתן שמירה על החוק, הערכים והנורמות בצה"ל כצבא יעודי מוסרי הפועל על פי רוח צה"ל ומגנה בכל לשון את ההתנכלות לפצ"ר ולבני משפחתו".

 

שני הלוחמים ממתינים לגזר דינם, הצפוי להינתן בחודש הבא. כמו כן מתנהלת

 חקירה נגד מפקד חטיבת גבעתי דאז, אלוף משנה אילן מלכא, בגין אירוע במרכזו נתן הוראה להפציץ מבנה ובדיעבד התברר שבמקום שהו בני משפחה ו-21 מהם נהרגו.

 

עו"ד אל"מ (מיל') אילן כץ, המיצג את שני הלוחמים בפרשת "נוהל ילד" אמר ל-ynet כי מדובר במעשה חמור, שפל ופחדני. "מעבר לעובדה שזאת עבירה על החוק, זאת בשום אופן אינה הדרך להביע דעה כנגד התנהלות הפצ"ר, אני מוקיע את זה באופן חד משמעי". עו"ד כץ, ששימש בעבר כסגן הפצ"ר, ציין כי הוא משוכנע ששני הלוחמים אותם הוא מייצג וחבריהם הרבים לנשק שבאו לתמוך בהם במהלך המשפט - אינם קשורים למעשה.

 

נושא זה של חקירות והעמדה לדין מעסיק גם קצינים בכירים בצה"ל, אך יצר באחרונה הפגנות תמיכה בחיילים וביקורת נגד הפצ"ר - על כך שבמקום לגבות את הלוחמים נוקט נגדם בהליכים פליליים.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"למצות את הדין"
צילום: עופר עמרם
צילום: דובר צה"ל
האלוף מנדלבליט
צילום: דובר צה"ל
מומלצים