שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "העוקץ הניגרי": חמישה עצורים הוסגרו לארה"ב
  חמשת העצורים הראשונים התייצבו בנתב"ג והועברו לאחריות נציגי החוק האמריקנים. מחר יוסגרו שני העצורים הנותרים. אם יורשעו, ירצו את מאסרם בישראל

  נאשמי "העוקץ הניגרי" כבר בדרך לארצות הברית. כחודש לאחר שבית המשפט העליון דחה את ערעורם של העצורים בפרשה, שהורשעו בהונאת קשישים אמריקנים בשני מיליון שקל - התייצבו היום (ד') בנתב"ג ראשוני המוסגרים. מחר יעלו על המטוס שני נאשמים נוספים.

   

  העצורים שהוסגרו היום הם גיא מאיו, אלעד מאיו, אסי אלמקייס, דוד ימין ומור גלנטי. החמישה, יחד עם שני הנאשמים האחרים, התקשרו לאנשים והודיעו להם כי זכו בפרס כספי גדול - אולם טרם קבלתו, עליהם להפקיד סכום כסף במזומן על מנת להסדיר את הניירת הכרוכה במתן הפרס. רבים נפלו בפח, העבירו כסף ורק אחר כך הבינו שנעקצו.

   

  רשויות ארצות הברית הגישו את בקשת ההסגרה ב-2008 ומאז התנהלו הליכים נגד השבעה. במהלך הדיונים, היו השבעה כלואים בכלא רימונים בשרון. אתמול הם הועברו לכלא ניצן והיום נלקחו

  חמישה מהם על-ידי סוהרי הליווי של יחידת נחשון לנתב"ג, שם המתינו להם נציגי החוק מארה"ב. מחר יחזרו הרשויות על ההליך, עם הסגרתם של שני הנאשמים הנוספים.

   

  בהתאם לאמנה שקיימת בין ישראל לארצות הברית, השבעה יישפטו בארה"ב ואם יורשעו ויוטל עליהם מאסר בפועל, הם ירצו אותו בכלא ישראלי.

   

  בפרקליטות המדינה ציינו כי ההסגרה הינה תוצאה של שיתוף פעולה פורה עם משטרת ישראל, האינטרפול ורשויות אכיפת החוק בארה"ב. "הסגרתם של המבוקשים בפרשה מעבירה מסר ברור כי אזרחים ישראלים המבצעים עבירות נגד אזרחי מדינה זרה חושפים עצמם להסגרה ולהעמדה לדין באותה מדינה", הבהירו.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנאשמים בפרשה. כבר ארזו התיקים
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים