שתף קטע נבחר

מת אלי איפרגן, שהוכה בראשו בקסדה

הוא בסך הכל ביקש להפריד בקטטה מחוץ למועדון, ושילם את המחיר הכבד. חודש שלם נאבק האב לשלושה על חייו, והיום נקבע מותו. הנאשם בתקיפה בפרשה שנחשפה ב-ynet עדיין במעצר, ייתכן שסעיף האישום ישתנה להריגה

הסוף העצוב בקרב על החיים: אלי איפרגן, שהוכה קשות בראשו בקסדה כשניסה להפריד בקטטה מחוץ למועדון, מת היום (א') בבית החולים איכילוב בתל-אביב, כחודש אחרי המקרה. הוא הותיר אחריו אשה ושלושה ילדים. הלווייתו תיערך הערב ב-22:00 באשדוד.

 

התקרית הקשה שעליה פורסם לראשונה ב-ynet אירעה ב-8 באוקטובר. בית המשפט העדיף תחילה לשחרר את החשוד בתקיפה, שי סגן, למרות בקשותיה של המשטרה. בסופו של דבר נעצר סגן שלושה ימים לאחר המקרה, ומאז הספיקה המשטרה להגיש נגדו כתב אישום בגין תקיפה בנסיבות מחמירות ולבקש את מעצרו עד הודעה חדשה.

 

מאז האירוע אושפז איפרגן במחלקה הנוירוכירורגית בבית החולים, ומצבו הידרדר לכדי מוות מוחי. בני משפחתו שהו מאז ללא הרף ליד מיטתו ולא עזבו אותו לרגע, בתקווה שיתעורר. בני המשפחה סירבו גם לקבל את הקביעה כי מדובר במוות מוחי ולחתום על ניתוקו ממכשירי ההחייאה. אלא שהיום מצבו הידרדר, הדופק ירד - והמוות נקבע.


הנאשם, שי סגן, באחד מהדיונים בבית המשפט (צילום: נועם מושקוביץ)

 

בין בני המשפחה לבין הצוות הרפואי התגלעו חילוקי דעות, שהובילו לכך שמותו של איפרגן נקבע היום - כשלושה שבועות לאחר שנקלע למוות מוחי. "מוחו של מר איפרגן לא סיפק לליבו פקודות לפעום והיינו צריכים לתת לו תרופות שהחליפו את הפקודות האלה", סיפר ד"ר חנוך אלרן - רופא בכיר במחלקה לנוירוכירורגיה . "היום גם אותן תרופות לא הועילו ולבו של איפרגן נדם".

 

עם היוודע מותו, התקשר השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', אל אחיו של איפרגן ואלמנתו והשתתף בצערם. "מבלי להתייחס לפרטי המקרה, אני רוצה להביע את תנחומיי הכנים ולהגיד שאני המום וכואב. כאבכם הוא כאבי. אלי נפל קורבן לטרור האלימות. אני מקווה שנדע ימים טובים יותר. בחזית האלימות לא נפסיק להילחם", הבטיח.

 

"צריך להעלות אותו לגרדום"

האירוע שהוביל לאסון התרחש בשעה 5:00 בבוקר, ליד מועדון ה"טוק טוק" ברחוב שבח בתל-אביב. לפי כתב האישום שהוגש נגד סגן, במקום התפתח ויכוח בין גבר ואשה שעמדה לצידו לבין איפרגן, שי אמיתי ושתי נשים נוספות. במהלך הוויכוח התלהטו הרוחות בין הנשים והתפתחה תגרת ידיים. לאחר מכן זרק הגבר כוס ובו משקה אלכוהולי לעבר איפרגן, וזה הגיב בסטירה.

 

הגבר נמלט מהמקום ורץ לכיוון מתחם המועדונים, המרוחק כ-20 מטרים ממקום התגרה, תוך כדי שהוא זועק ומנופף לאנשים במקום. באותו זמן, סגן רכב על אופנועו בכניסה למתחם המועדונים. הוא שמע את זעקותיו של הגבר והשניים הלכו אל מקום התגרה.

 

סגן הוריד את הקסדה והנחית מכה חזקה על ראשו של איפרגן, שנפל על הרצפה ודימם. הוא פונה במצב אנוש, ללא הכרה, לבית החולים. חברו של איפרגן פנה לסגן ואמר לו "בוא הנה, מה עשית?".

 בתגובה הכה גם אותו הנאשם, באמצעות הקסדה, במצחו. בעקבות כך נפל אמיתי ונחבל במרפקו.

 

"צריך להעלות אותו לגרדום", קראה אחותו של איפרגן בעת הגשת כתב האישום. לנוכח המוות, ייתכן מאוד שמשפטו של סגן יוקפא וגורמים במשטרה אמרו כי יפנו לפרקליטות על מנת לשנות את סעיף האישום להריגה. לדברי האחות, אחיה נפל קורבן לאלימות, והיא מבקשת מבית המשפט לעשות משפט ראווה למען יראו וייראו. "בסך הכל אלי רצה לעזור ולהפריד. הילדים הקטנים בוכים ומבקשים 'אבא, קום'. אנחנו מחזיקים לו אצבעות שיהיה נס", הוסיפה אז. התפילות כבר לא יתגשמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איפרגן בבית החולים
צילום: אלי סניור
אשתו של איפרגן. התקוות נגוזו
צילום: אמיר לוי
מומלצים