שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הלכה הפריחה: מע"צ שפכה זפת בגבעת הכלניות
  קבלן של החברה הלאומית לדרכים שפך לא פחות מ-12 משאיות פסולת זפת בגבעה שביער עמק יזרעאל של קק"ל, אותו פוקדים המוני מטיילים עם הפריחה בחורף. מע"צ: "ננקוט בכל האמצעים החוקיים נגד הקבלן"

  רגע לפני שמתחילה הפריחה בחורף - שדה הכלניות שביער עמק יזרעאל נפגע היום (א') באופן חמור, לאחר שקבלן מע"צ של החברה הלאומית לדרכים שפך במקום 12 משאיות פסולת זפת. כך מסרה קרן קיימת לישראל.

   

   

  את הנזק גילה יערן קק"ל, שסייר במקום אחר הצהריים וגילה במקום נשפכו כ-200 קוב זפת, שקורצפו מכביש מע"צ הסמוך בו נעשות עבודות. "זו השחתה קשה וחמורה של הטבע ושל אחד הסמלים ואתרי פריחת הכלניות היותר פופולריים בארץ", מסר אפי שטנצלר יו"ר קק"ל.

   

  גבעת הכלניות ממוקמת בכניסה למנחת מגידו. מדובר באחד המקומות המפורסמים בישראל בפריחת הכלניות, אותו פוקדים המוני מטיילים עם פריחת הכלניות בחורף.

   

  שטנצלר ציין כי הם שוקלים קק"ל להגיש תלונה במשטרה ותביעת נזקין בגין הנזק שנגרם. כדי לנסות לצמצם את הנזק יהיה צורך לדבריו, בפינוי ידני של פסולת הכביש. "פגיעה בטבע היא עבירה חמורה על החוק", מסר, "יש לעשות סוף לכך שגורמים שונים אנשים פוגעים בכוונה תחילה בטבע תוך גרימת נזקים חסרי תקדים, הן כספית והן מבחינת הזמן שלוקח לשקם את הפגיעה. אם בכלל".

   

  ממע"צ נמסר בתגובה, כי "קבלנים העובדים מטעם החברה לאומית לדרכים מחויבים בהסכם לפנות פסולת וחומרי בנין לאתרים מורשים בלבד. לכל חריגה מתנאי זה השלכות כבדות וחמורות. מבדיקה ראשונית שביצעה החברה עולה כי הקבלן פינה אספלט ישן ושפך אותו במקום אסור, ללא תאום או אישור הגורמים המוסמכים. בשלב הראשון, יפנה הקבלן את הפסולת תחת השגחתם של נציגי קק"ל והחברה הלאומית לדרכים".

   

  עוד נמסר, כי "החברה הלאומית לדרכים משקיעה משאבים רבים במחקר ופיתוח והיא מובילה בתחומה בנושא מיחזור חומרי בניה ופסולת מתוך הכרה בחשיבותם של ערכי הסביבה והנוף. החברה רואה בחומרה את המעשה ותנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה כנגד הקבלן". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים