שתף קטע נבחר

נסגר תיק החקירה נגד אורי מסר בפרשת הולילנד

הפרקליטות הודיעה כי בשל מחסור בראיות נגדו, נסגר תיק החקירה נגד מקורבו של רה"מ לשעבר אולמרט. סנגוריו: "לאורי ולמשפחתו נגרם עוול קשה". פרקליט המדינה לדור: "להחלטה זו אין קשר לשאר חלקי פרשת הולילנד, על נספחיה"

מקורבו של ראש הממשלה לשעבר יכול לנשום לרווחה. פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בעיר כי החליטה לסגור את תיק החקירה בעניינו של עו"ד אורי מסר בפרשת "הולילנד", משום שלא נמצאו ראיות מספיקות כדי לבסס כתב אישום נגדו.

 

ההודעה נמסרה במהלך הדיון במשפטם של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ושולה זקן על מעורבותם בפרשה. במהלך הדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, הסביר נציג הפרקליטות, עו"ד אורי קורב, כי למסר יש קשר לפרשות מרכז ההשקעות והולילנד, אך בשל חוסר ראיות הוחלט לסגור את התיק.

 

פרקליט המדינה, משה לדור, התייחס להחלטה לסגור את התיק, לאחר טקס שנערך במשרד המשפטים: "משפט אולמרט מתנהל כסדרו. החלטה זו חוזרת על החלטה קודמת בעניין זה ואין שום קשר בינה לבין שאר חלקי פרשת הולילנד, על נספחיה". לדור גם התייחס לתיק אביגדור ליברמן: "היועץ המשפטי לממשלה מקיים בנושא הזה דיונים שאני מקווה שיבשילו לידי החלטה בזמן הקרוב".

 

עורכי הדין שמעון דולן ודרור מתתיהו, המייצגים את מסר,

אמרו כי "מלכתחילה אמרנו שלעו"ד מסר אין קשר לפרשת הולילנד. לאורי ולמשפחתו נגרם עוול קשה, כאשר הוא נאלץ לשבת במעצר 11 ימים ללא עוול בכפו ולהיות מוזכר בתכיפות רבה כחשוד מרכזי בפרשה בכל כלי התקשורת".

 

באוגוסט האחרון הודיעה המשטרה כי לא נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את מסר לדין. במסיבת עיתונאים שכינס באותו יום אמר מסר, כי "כפי שכבר אמרתי לאורך כל הדרך, אין לי ולא היה לי כל קשר לפרשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסר. מבסוט
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים