שתף קטע נבחר

ונדליזם בבית כנסת בפ"ת: טליתות וספרים נזרקו

המתפללים שהגיעו לתפילת השחרית בבית הכנסת ברחוב חובבי ציון נחרדו לגלות במקום תוהו ובוהו, אחרי שבמהלך הלילה פרצו למקום אלמונים והשליכו את ספרי הקודש. במקום רוססו בעבר צלבי קרס וסמלים של השטן

אלמונים פרצו הלילה (יום ג') לבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון בפתח-תקווה והשליכו על הרצפה ספרי קודש וטליתות. מדובר באותו בית תפילה שבו רוססו לפני כשנה צלבי קרס וסמלים של כת השטן. בעקבות האירוע, פתחה המשטרה בחקירה.

 

החשודים במעשה נכנסו למקום, ככל הנראה, דרך אחד החלונות. המתפללים שהגיעו הבוקר לתפילת השחרית נדהמו לגלות כי הם עברו בין כל השרפרפים במקום, הוציאו מתוכם את הספרים והשליכו אותם על הרצפה. הם ניסו לפרוץ גם לארון הקודש שבו מאוכסנים ספרי התורה, אך למרבה המזל לא הצליחו לפתוח אותו - שכן הוא נעול בתוך כספת.


חילול קודש בפתח-תקווה. בית הכנסת המרכזי, הבוקר (צילום: אוריאל בוסו)

 

לנוכח המראות המזעזעים, היו חלק מהמתפללים בסערת רגשות ואחדים מהם אף בכו. אחד מבאי בית הכנסת, ניצול שואה, אמר כי הוא "לא מאמין שזה מה שקורה פה" וביקש לוודא האם לנוכח ההרס עדיין ניתן להתפלל במקום.

 

"אנחנו המומים. מדובר בבית הכנסת המרכזי של העיר. מי שעשה את זה רוצה לפגוע בסמלים של העם היהודי", אמר בזעזוע חבר מועצת עיריית פתח-תקווה, אוריאל בוסו, שהוזעק למקום. "החילוניים והדתיים כאן חיים בשלום, הבנה וכבוד אחד עם השני. זו בסטירה כואבת מאוד למתפללים בבית הכנסת ולציבור הדתי".

 

בוסו ציין כי בכוונתו לפנות לשר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', בבקשה שיורה על תגבור האבטחה סביב בית הכנסת, שכבר ידע בעבר כמה מעשי ונדליזם חמורים. "אנו מתכוונים לערוך ישיבה עם מפקד תחנת המשטרה בפתח-תקווה ולבקש ממנו לתגבר את הסיורים באזור. אני עצמי אתן הוראה לפקחים העירוניים לסייר באופן מתוגבר כאן כי אנו מודאגים ממה שקרה כאן הלילה".

 

רק בחודש שעבר נכנס לבית הכנסת צעיר יוצא חבר המדינות שהיה בגילופין, ובזמן תפילת השחרית שפך על המתפללים מים ואיים לרצוח אותם. הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המראות הקשים בבית הכנסת בפתח-תקווה, הבוקר
צילום: אוריאל בוסו
מומלצים