שתף קטע נבחר

אבי הבנות שנרצחו: הרווחה זבלים, סתם משרד

עמוס אלוני, אביהם של רוני (4) ונטלי (6) שנחנקו למוות על פי החשד על ידי האם מיכל, האשים בעדותו במשטרה את שירותי הרווחה, והטיח דברים קשים. הרווחה: "המשפחה טופלה במסירות". הדוד החשוד: לא מדבר עם אחותי כבר כמה חודשים

בפנים המומות הובל עמוס אלוני (55), אבי הבנות רוני בת 4 ונטלי בת 6 שנרצחו בביתם ברעננה, לתחנת המשטרה. שוטרים גבו ממנו עדות, ובה האשים את שירותי הרווחה בעיריית רעננה בטיפול לקוי. הוא כינה אותם "זבלים" וסיפר כי רק הבוקר (יום ד') התקשר אליהם, על מנת שיטפלו בילדים ובמשפחתו. כשהוצא מהבית בליווי שוטר, סינן "זה סתם משרד", בהתייחסו לאנשי הרווחה. הוא שב וקרא "למה, למה".

 

האב יצא בבוקר לעבודתו כמאבטח בגן ילדים. לפני שיצא מהבית, הוא ראה את בנותיו בפעם האחרונה. לפני הצהריים, ניסה להשיג את אשתו ללא הצלחה. בשלב מסוים נוצר קשר טלפוני בין השניים, שבו אמרה לו "חנקתי את הילדים". האב עזב הכל והגיע הביתה, שם נגלה לעיניו המחזה הנורא. הוא הזעיק למקום את מד"א והמשטרה.  

 

מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית רעננה, אורנה לשם, סירבה להתייחס לטענות השונות. היא הסכימה לומר רק כי "המקרה מזעזע, מקרה קשה. המשפחה אכן מוכרת לרווחה, טופלה במסירות מרבית וקיבלה כל סיוע. גורמי המשרד והעירייה מלווים ותומכים כעת במשפחה".

 

הבנות לא הגיעו הבוקר לגן הילדים ולבית הספר, אך במשטרה עדיין לא יודעים לקבוע בוודאות את שעת המוות. ההערכה היא שנרצחו לפני הצהריים. במכון הפתולוגי תיקבע בוודאות שעת המוות.

 

הדוד: ראיתי על צוואר הילדים סימני חניקה

הדוד, דני ברהמס בן ה-42, שנלקח למעצר לאחר ששהה בדירה בעת הרצח, טען כי הוא ואחותו, החשודה ברצח, אינם מדברים מזה כמה חודשים, אך לדבריו לא נראו אתמול סימנים מחשידים. הוא אמר כי ב-9:30 בבוקר התעורר מטלפון של האב, שביקש לבדוק האם הילדים יצאו לגן ולבית הספר. האח ענה לו כי גם היום הם נשארו בבית. כמה שעות מאוחר יותר, האב דיבר איתו שוב ואמר לו כי מיכל סיפרה לו בטלפון "חנקתי את הילדים".

 

בהמשך עדותו, אמר הדוד כי ראה את האם מכונסת בעצמה ואת הילדים במיטותיהם מכוסים עד הצוואר. הוא נגע ברגלי הילדים והפשיל את השמיכה כדי לבדוק אם הם חיים, וראה על צווארם סימני חניקה. ברגע שראה את המראה בחדר, טוען האח ניתק את השיחה והתקשר לכוחות ההצלה.

 

"מרשי הוא הראשון לכאוב את כאב הילדים", אמר עורך דינו של האח, ניר אלפסה. "נראה לי שברגע שהמשטרה תבחן את המקרה, היא תבין שמרשי אינו קשור לפרשה ותשחרר אותו באופן מהיר. מרשי מילא את חובתו הציבורית בכך שמיידית, עם היוודע לו דבר העניין, חייג לכוחות ההצלה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו בועז פיילר ויעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סתם משרד. האב עמוס אלוני
צילום: בן קלמר
מומלצים