שתף קטע נבחר

מנכ"ל המשרד לביטחון פנים התפטר: "הטריד"

בעקבות תלונה שהגישה עובדת, שלפיה סבלה מהתנכלויות ומהטרדה מינית מצדו של אל"מ (מיל') חגי פלג, הודיע האחרון על התפטרותו. קודם לכן התייעץ בנושא עם בכיר במשרד, ואחר-כך מיהר להתנצל כדי שלא לעורר חשד לשיבוש חקירה

מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, אלוף-משנה (מיל') חגי פלג, הגיש הערב (יום ד') מכתב התפטרות לשר יצחק אהרונוביץ'. פלג, לשעבר מפקד הימ"מ וקצין בכיר בסיירת מטכ"ל, עודכן כי בימים האחרונים מתנהלת נגדו חקירה בעקבות תלונה שהגישה עובדת המשרד בנציבות שירות המדינה, לפיה נהג להתנכל לה ואף הטריד אותה מינית. 

 

פלג, בן 46, נכנס לתפקידו אשתקד בתום תקופה שבה פעל בתחום העסקי וקידם פיתוח מערכות ביטחוניות בתחומי מודיעין ואבטחה.

 

האשה שהגישה את התלונה נגד פלג היא יועצת חיצונית המועסקת במשרד השר לביטחון הפנים. בתלונתה טענה כי לאורך תקופה ארוכה, ניסה מנכ"ל המשרד לפגוע בה ובמעמדה המקצועי - בין היתר, תוך שימוש באלימות מילולית לצד ההטרדות המיניות.

 

פלג נועד הערב עם בכיר במשרדו והתייעץ איתו באשר לצעדיו הבאים. בשל החשש כי הדבר ייראה כניסיון לשבש את החקירה, התנצל המנכ"ל לפני השר אהרונוביץ' והדגיש כי הדבר היה "טעות חמורה בשיקול הדעת, שאינה ראויה למעמדו ולתפקידו", כלשונו.

 

באשר לתלונות נגדו על הטרדה מינית והתנכלות, דחה פלג מכל וכל את הדברים וציין: "אני מאמין עמי לכל בירור או בדיקה שתידרש. יש לי אמון מלא ברשויות האמונות על ביצוע הבדיקה. אני קורא להן לזרז את ההליך ככל האפשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים