שתף קטע נבחר

זירת הקניות

אל תהיו זבלים - קחו אתכם את האשפה

מתכוונים לבלות בחיק הטבע בסוף השבוע? מבט קצר וממש לא פסטורלי על המראות הנפוצים בחופי הים, ביערות ובפארקים, עשוי לשכנע אתכם לקחת אתכם את הזבל כשתלכו משם. כי יש לנו ארץ מטונפת, אבל זה לא חייב להיות כך

רבים מבין אלה שינצלו את מזג האויר החם בסוף השבוע כדי לפקוד את אתרי הטבע ברחבי הארץ, משוכנעים שיש מי שיאסוף את שקיות הזבל שהם ישאירו אחריהם בערימה כל כך יפה ומאורגנת ליד הפחים הגדושים. אך האמת המרה היא, שברוב המקרים אין איסוף זבל מחוף הרחצה הבלתי מוכרז בו ביליתם, מגדת הנחל בה רבצתם, מאותו איזור מבודד שמצאתם ביער, או מהפארק ששהיתם בו כמה שעות.

 

מה שקורה בשטח הוא, שכבר באותו הלילה מגיעים בעלי חיים כמו שועלים, תנים או חזירי בר, קורעים את השקיות, מפזרים את האשפה לכל עבר ומסתכנים בפציעה ואפילו במוות מחנק. אם לא די בכך - האשפה שנותרה אחריכם, תמשיך לטנף את המקום עד שתתכלה רק לאחר עשרות עד מאות אלפי שנים.

 

רגע לאחר יום הניקיון הבינלאומי, שהותיר חלק מהפארקים והיערות בארצנו קצת יותר נקיים מבדרך כלל, החלטנו לשתף אתכם במבט קצר וממש לא פסטורלי על המראות הנפוצים בטבע הארץ ישראלי שלנו.

 

מה שעצוב הוא, שאם ההתנהגות שלנו לא תשתנה - בתוך ימים ספורים אפשר יהיה לצלם סרט זהה באתרים שנוקו.

 

אז זה הזמן לשנות את הגישה, מכזו של "הם בטח ינקו הכל בקרוב, הרי בשביל זה אנחנו משלמים מיסים במדינה הזאת", לגישה של "אני פשוט אקח את האשפה שלי איתי", בלי לחפש אשמים ובלי לבוא בטענות. מי שיעשה זאת יגלה, שהוא מרגיש טוב יותר עם עצמו ועם הסביבה, ולא פחות חשוב - גם הסביבה איתו.

 

הכותב הוא שותף בפורטל תיירות בינלאומי חדש . סייעו בהכנת הכתבה: קווין ואילה סמית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מראות נפוצים
באדיבות סוכנות ג'יני, קק"ל
זכרונות ממבלים בים
באדיבות עמותת צלול
מאות ואלפי שנים עד שמתכלה
צילום: נועם מושקוביץ'
מומלצים