שתף קטע נבחר

זורקים בוץ בקרב על המפכ"לות: כהן יעשה סדר

הקרב על תפקיד המפכ"ל יורד לפסים מלוכלכים: לפני כמה ימים סיים מנכ"ל המשרד לביטחון פנים את תפקידו עקב חשד להטרדה מינית של עובדת במשרדו. למח"ש הוגשה תלונה לפיה אותה עובדת הוטרדה גם על-ידי ניצב בר-לב

אחרי מלחמת האלופים בפרשת "מסמך גלנט", האם אנו בדרך למלחמת ניצבים? רב-ניצב דודי כהן צפוי לסיים את כהונתו בעוד כחצי שנה, אולם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', כבר הודיע שיכריז על מועמדו עד ינואר. המועמדים המרכזיים לרשת את כהן הם סגן המפכ"ל ניצב אילן פרנקו, ניצב אורי בר-לב, מפקד מחוז דרום יוחנן דנינו ומפקד מחוז תל-אביב שחר איילון.  

  

המתיחות בצמרת המשטרה הסלימה לפני כמה ימים אחרי שמנכ"ל המשרד לביטחון פנים, אלוף-משנה (מיל') חגי פלג, החליט לסיים את תפקידו לאחר שהתברר לו כי בנציבות שירות המדינה מתנהלת נגדו חקירה בחשד להטרדה מינית של עובדת משרדו. העובדת טענה כי פלג, בן 46, התייחס אליה בבוטות ודיבר אליה באגרסיביות ואף הקליטה שיחות ושמרה מסרונים שהחליפה עם פלג. לתפקיד ממלא מקומו של פלג מונה המשנה למנכ"ל, אליעזר רוזנבאום.

 

ואולם, כעת מתברר כי במחלקה לחקירות שוטרים נבדקת תלונה אחרת, שהוגשה על-ידי גורם אנונימי, ולפיה אותה עובדת הוטרדה גם על-ידי ניצב בר-לב. התלונה, שהוגשה באחרונה, נוגעת לאירוע שהתרחש לכאורה לפני כשלוש שנים, בעת שבר-לב היה מפקד המחוז הדרומי. יצויין כי העובדת עצמה לא התלוננה בנושא ואף סירבה להעיד במח"ש.

 

גורמים בצמרת המשטרה סבורים כי התלונות נגד פלג ובר-לב הן חלק מהמערבולת שהולכת ונוצרת סביב בחירת המפכ"ל הבא, והפנו אצבע לכיוונו של פרנקו. "שלא יחשוב שיזרקו בוץ על בר-לב והוא יישאר נקי. גם אותו אפשר ללכלך", אמרו גורמים המעורבים בפרשה.

 

בר-לב ופרנקו, הרואים עצמם כמועמדים המובילים לרשת את המפכ"ל, אינם מדברים ביניהם זה תקופה ארוכה - דבר המעורר חרושת שמועות במסדרונות המשטרה. המפכ"ל, שנחשף גם הוא לרכילויות, מתכוון לקיים ישיבה עם השניים בניסיון להרגיע את הרוחות. "אי אפשר שתהיה כזאת אווירה בסגל הפיקוד הבכיר", אמרו גורמים בסביבתו של כהן.

 

למרות ניסיונות להביא לפיוס בין פרנקו לבר-לב, הורה המפכ"ל לראש יחידה "להב 433", ניצב דודו מנצור, להיערך לאפשרות שתיפתח חקירה. במקרה כזה תועבר החקירה לאחת היחידות הארציות של המשטרה: יאח"ה או יאחב"ל. במקביל, מתכוון המפכ"ל לבקש מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לקיים דיון דחוף בנושא.

 

דובר משטרת ישראל, ניצב-משנה רפי יפה, מסר בתגובה: "הסוגיה בכללותה מטופלת על-ידי הגורמים הרלוונטיים כמתבקש. אין בכוונת משטרת ישראל להיגרר ולעסוק בשמועות וברכילויות לא מבוססות. בכוונת המפכ"ל לפנות ליועץ המשפטי לממשלה לקבוע דיון בנושא בו ייטלו חלק הגורמים הרלוונטיים המעורבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרנקו. זורק בוץ?
צילום: הדר כהן
המפכ"ל מזמן דיון. בר-לב
צילום: דודי ועקנין
מומלצים