שתף קטע נבחר

הלנת שכר לעשרות עובדים במפעל נגמ"שים

מפעל תכוף שבנצרת עילית לא שילם לעובדיו את שכר אוקטובר. גורם במפעל: ההלנה - בשל מצוקת מזומנים. גורם בוועד: "אם אין להם כסף והם באמת ישלמו תוך כמה ימים אז זה לא נורא. עובד: "נסגור את המפעל"

מפעל התכוף שבצפון לא שילם לעשרות עובדיו את שכר חודש אוקטובר בשל מצוקת מזומנים; כך נודע ל-ynet. בהנהלת המפעל מבטיחים לשלם את השכר "בתוך כמה ימים". המפעל, המייצר נגמ"שים וכלים כבדים אחרים ממתכת, נמצא באזור התעשייה ציפורית בנצרת עלית.

  

 

בוועד עובדי המפעל מתייחסים להלנת השכר בסלחנות. גורם בוועד אומר: "במפעל הזה אף פעם לא היו הלנות שכר ולכן אם באמת אין להם כסף והם באמת ישלמו תוך כמה ימים אז זה לא נורא". אך זו לא העמדה של כל העובדים במפעל  - יש שמרגישים אחרת. אחד מהם אמר ל-ynet: "זה מפעל של אנשים מנצרת והגליל, ורובנו מרוויחים לא הרבה יותר משכר מינימום וצריכים להביא את המשכורת. אם לא ישלמו פשוט נסגור את המפעל".

 

גורם במפעל טוען, כי הסיבה להלנה היא מצוקת מזומנים שהחברה נקלעה אליה עקב עיכוב בתשלום על עסקה בחו"ל. המפעל ביצע לאחרונה עסקה לאחרונה של ייצוא ציוד כבד לגיאורגיה, אך נראה כי הלקוח הגיאורגי מעכב את התשלום.

 

תכוף הוקמה בשנת 1947 ונמצאת בשליטת המנכ"ל, שמעון שחר, ושותפו, דוד אורון. שחר ואורון מחזיקים בכ-70% מהמניות והשאר בידי ציבור המשקיעים בבורסה בתל אביב. עד כה לא התקבלה תגובתו של שחר.

 

 

המידע הראשוני לכתבה הגיע במייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
עשרות עובדים ללא שכר
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים