שתף קטע נבחר

היועמ"ש: מודע להשפעת הפרשה על מינוי מפכ"ל

כשברקע ממשיכות להסעיר את המשטרה התלונות על הטרדה מינית לכאורה מצד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים המתפטר וניצב אורי בר-לב, הבהיר וינשטיין כי בשל רגישות הנושא, יתקבלו ההחלטות כבר בזמן הקרוב

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ממשיך להתייחס לתלונה על ההטרדה המינית, שהוגשה נגד המנכ"ל היוצא של המשרד לביטחון הפנים, חגי פלג. זאת, למרות החלטתו של פלג להתפטר מתפקידו. כך הובהר הערב (יום ב') במכתב מלשכתו של וינשטיין, שעליו חתום עוזרו הבכיר - עו"ד רז נזרי.

 

מדובר במכתב תשובה לתלונה שהוגשה בנושא מטעם העמותה לזכויות השוטרים. "אין נפקות לעובדה שמנכ"ל המשרד התפטר משירות המדינה לאחר הגשת התלונה, שכן משעה שהמעשה הנטען בוצע לכאורה במהלך תפקידו בשירות המדינה, סמכות ההעמדה לדין משמעתי נותרת בעינה למשך שנתיים לאחר ההתפטרות", לשון המסמך.

 

על החשדות שלפיהם היה אחראי גם ניצב אורי בר-לב להטרדה מינית, השיב נזרי כי "בעקבות תלונה זו ופרסומים נוספים אודות תלונה שהוגשה לכאורה נגד ניצב במשטרה, שוחחו השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה עם היועץ המשפטי לממשלה. בימים הקרובים יתקיים בלשכתנו דיון בראשות היועץ המשפטי לממשלה, בהשתתפות פרקליט המדינה והגורמים הרלוונטיים מפרקליטות המדינה ונציבות שירות המדינה. זאת, במטרה להתעדכן בממצאי החקירה, לתאם בין הגופים השונים העוסקים בעניין ולקבל החלטות באשר להמשך - ככל שיידרש".

 

באשר לחשיבותה הרבה של החקירה, כתב נזרי בשמו של וינשטיין כי "היועץ המשפטי לממשלה מודע כמובן לרגישות הדברים ולהשלכות האפשריות של הנושא על הליך בחירת מפכ"ל המשטרה הבא. לפיכך, ייעשה מאמץ על-ידי כלל הגורמים הנוגעים בדבר להביא עניין זה לידי מיצוי - ובהקדם".

 

התלונה נגד בר-לב, שהוגשה בתקופה האחרונה, נוגעת לאירוע שהתרחש לכאורה לפני כשלוש שנים, בעת שהוא שימש מפקד המחוז הדרומי. העובדת עצמה לא התלוננה בנושא, ואף סירבה להעיד במח"ש.

 

גורמים בצמרת המשטרה סבורים כי התלונות נגד פלג ובר-לב הן חלק מהמערבולת שהולכת ונוצרת סביב בחירת המפכ"ל הבא, והפנו אצבע לכיוונו של פרנקו. בר-לב ופרנקו, הרואים עצמם כמועמדים המובילים לרשת את המפכ"ל, אינם מדברים ביניהם זה תקופה ארוכה - דבר המעורר חרושת שמועות במסדרונות המשטרה. "אי אפשר שתהיה כזאת אווירה בסגל הפיקוד הבכיר", אמרו גורמים בסביבתו של המפכ"ל, שמתכוון לקיים ישיבה עם השניים.

 

על רקע אותם דברים, דחו הערב מקורבים לאילן פרנקו מכל וכל את הרמזים כאילו הוא שעומד מאחורי הגשת התלונה על בר-לב. "זהו ניסיון בוטה ומכוער להכפיש את שמו", אמר גורם במשטרה. "הוא לא העביר שום דבר למח"ש ולא התעסק בנושא. מי שאומר את הדברים האלה סתם מנסה לשרבב את שמו, לפרשה שלא קשורה אליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזרז את קבלת ההחלטות. היועמ"ש יהודה וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
ניצב אורי בר-לב. הקרב על המפכ"לות הופך מלוכלך
צילום: ירון ברנר
מומלצים