שתף קטע נבחר

יוחאי נרצח 13 שנים לאחר שבנו נספה בשריפה

ב-1997 ניסה יוחאי מעטוף להציל את בנו הבכור מתוך רכב בוער. הלילה הוא נרצח בביתו במושב ברקת. במשטרה בודקים האם הרקע לרצח הוא סכסוך בעקבות עסקה שערך לאחרונה

לפני 13 שנה ראה יוחאי מעטוף את בנו הבכור נשרף למוות לנגד עיניו ברכב. כל הנסיונות שלו להציל את בנו לא הצליחו. אמש (יום ב') היכה המוות שוב במשפחה. יוחאי (45) נדקר למוות בפתח ביתו במושב ברקת, מזרחית לנתב"ג. הפעם, בנו השני, ראה את אביו מתבוסס בדמו.

 

הרצח אירע בזמן שאשתו ובנו הגדול של מעטוף השתתפו בחינה של אחד מבני היישוב. בסביבות השעה 23:00 ביקשו האשה והבן להביא לאב ששמר על חמש הבנות הקטנות עוגות מהחינה. הילד, שעלה במדרגות, הבחין שהדלת אינה סגורה וכשפתח אותה ראה את המראה המחריד.


שוטרים בזירת הרצח (צילום: אבי מועלם)

 

אף אחד במושב הקטן לא הבחין באדם חשוד ולא שמע רעשים או צעקות. גם אף אחד לא הבחין ברכב בו נמלט הרוצח. "איזו אכזריות זאת", אמר אמנון - המתגורר בסמוך לבית משפחת מעטוף. "בעבר הם התמודדו עם אירוע שכול אחד ועכשיו עם עוד אחד". מתחת לבית בו אירע הרצח, התקשו בני המשפחה לעצור את הדמעות. "מסכן הילד, שיזכור את התמונה הזו כל חייו".  

 

כשחוקרי המעבדה לזיהוי פלילי הגיעו לזירה, הילדות עדיין ישנו במיטותיהן. אחד הדודים נשאר בתוך הבית לוודא שהן לא יראו את

 הזוועה. "מדובר במשפחה מאוד מלוכדת", אמר מזכיר היישוב, משה מעטוף. "זאת פשוט תעלומה גדולה. מדובר בבחור שקט ונחמד, שלא היה לו סכסוך עם אף אחד".

 

מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, שהגיע לזירת הרצח הטיל את החקירה על היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז מרכז, בראשותו של נצ"מ יגאל בן שלום. החוקרים בודקים האם לנרצח היו סכסוכים בתקופה האחרונה. למשטרה הגיע מידע, לפיו הוא הסתכסך עם כמה תושבים ביישוב סמוך, בעקבות עסקה שערכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוחאי מעטוף. "הרצח - תעלומה גדולה"
אף אחד לא שמע. בית משפחת מעטוף
צילום: אבי מועלם
מומלצים