שתף קטע נבחר

המלכה אליזבת על אירוסי וויליאם: אני מאושרת

ראש ממשלת בריטניה כינס מסיבת עיתונאים מול לשכתו ברחוב דאונינג 10 כדי לברך את הנסיך וארוסתו קייט מידלטון: "אני שמח על ההזדמנות למסור חדשות טובות". המלכה פרסמה הודעה קצרה אך תמציתית לגבי החתונה המתוכננת

אירוסיהם של הנסיך וויליאם וחברתו קייט מידלטון הפכו, כצפוי, ליום חג בבריטניה. המלכה, אליזבת ה-2, אמרה שהיא "מאושרת" וראש הממשלה, דיוויד קמרון, הצהיר כי זהו "יום נהדר לממלכה שלנו".

 

המלכה הסתפקה בפרסום הודעה קצרה על דבר החתונה המתוכננת. "המלכה מאושרת", נמסר מארמון בקינגהם. לעומתה, העדיף קמרון לכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת מול לשכת ראש הממשלה ברחוב דאונינג 10 בלונדון. "אני שמח שיש לי הזדמנות למסור חדשות טובות", אמר קמרון בחיוך לכתבים.

 

קמרון סיפר כי היתה שמחה גדולה בישיבת הממשלה כשנודעה לשרים הבשורה וכי הוא טילפן לנסיך כדי לברכו באופן אישי. ראש הממשלה הצהיר כי זה ללא ספר "יום נהדר לממלכה שלנו", אך גם קרא לכלי התקשורת ולציבור להפגין איפוק כדי לאפשר לזוג הצעיר לתכנן את עתידו המשותף.

 

וויליאם (28), בנם הבכור של יורש העצר הנסיך צ'רלס והנסיכה המנוחה דיאנה, הציע נישואים למידלטון (28) בעת שנפשו בקניה. קודם להצעת הנישואים פנה הנסיך להוריה של מידלטון וביקש מהם את ידה. הנסיך גם עדכן את סבתו המלכה, שפרסמה הודעה בנושא.

 

"הנסיך וויליאם בישר למלכה ולבני משפחתו הקרובים, וכמובן ביקש רשות מאביה של גברת מידלטון", נמסר מהארמון. עוד נמסר בהודעה שהחתונה

תתקיים ב"קיץ 2011", אולם לא נמסר מועד מדויק. "אחרי החתונה, הזוג יגור בצפון וויילס, שם הנסיך ימשיך לשרת בחיל האוויר המלכותי". וויליאם משרת כטייס מסוקי חילוץ והצלה.

 

השמועות לגבי החתונה האפשרית מלוות את הזוג הצעיר זה כמעט עשור. וויליאם ומידלטון נפגשו בשנת 2001 בעת לימודיהם באוניברסיטת סנט אנדרוז שבסקוטלנד. השניים ניהלו קשרי ידידות במשך כשנתיים ולאחר מכן הפכו לחברים. בני הזוג מבלים זמן רב ביחד, ולמעט פרידה קצרה ב-2007 - היחסים ביניהם פורחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאושרת. המלכה
צילום: רויטרס
שמח בשבילם. קמרון
צילום: AP
חתונה בדרך. הנסיך והנסיכה לעתיד
צילום: AP
מומלצים