שתף קטע נבחר

ח"כ אמסלם על הרב עובדיה: "יושב במגדל שן"

נציג ש"ס בכנסת ממשיך במתקפותיו על המפלגה ועל אנשי מנהיגה הרוחני: "אמשיך להיות בכנסת ואשא את דבריי ברמה"

"הרב עובדיה יוסף יושב במגדל השן התורני... ואינו מודע שהשטח זועק", כך אמר בצהריים (יום ה') ח"כ חיים אמסלם שממשיך במתקפותיו על תנועת ש"ס. בראיון לרדיו של המרכז הבינתחומי אמר אמסלם, כי "אני לא אחזיר את המנדט ולא אפעל בשורות ש"ס, אמשיך להיות בכנסת ואשא את דבריי ברמה".

 

אתמול כינס חבר הכנסת אמסלם מסיבת עיתונאים והבהיר כי אין בכוונתו להתפטר, גם אם הרב עובדיה יוסף יורה לו לעשות זאת. "אתם תראו אותי גם בכנסת הבאה", הבהיר. הוא טען כי הנהגת ש"ס מטעה את הרבנים ומונעת ממנו להיפגש עם המנהיג הרוחני של התנועה.

 

בראיון היום לרדיו הבינתחומי אמר אמסלם, כי "כולם מוקירים ומעריכים את הרב אבל לצערנו הרב עובדיה יוסף יושב במגדל השן התורני בפסיקת ההלכה ולא מודע למה שקורה בשטח. השטח זועק ואנשים אומרים 'תראה, אין לנו ברירה אנחנו מכבדים את הרב אבל תנו לנו אלטרנטיבה'".

 

הוא הוסיף, כי "מאסתי בדיקטטורה הרעיונית השלטת. ואני מוכן לקחת בחשבון, אם ש"ס מעוניינת שלא אפעל מתוך שורותיה היא יכולה לשים מודעה גדולה בעיתון ולהגיד 'מעתה ואילך כל מה שאומר אמסלם על דעת עצמו הוא אומר ולא על דעתנו' ובזה כולנו חברים ונמצא שקט לנפשנו".

 

בהתייחסו לעתידו הפוליטי אמר: "לא הודעתי שאני פורש מסיעת ש"ס. עכשיו אני משמיע את קולי ובבוא העת נסיק את המסקנות הנכונות. בכל אופן, אני מבין שש"ס לא רוצה שאני אמשיך בשורותיה וזה בסדר גמור. מבחינתי וגם מבחינתם, זו זכותם".

 

לטענתו, הוא זוכה לתמיכה רבה. "אני לא עומד בלחץ של אלפי מיילים וטלפונים.

אנשים מהציבור אומרים 'אתה אומר פעם ראשונה - אפשר לכבד ולאהוב ולהוקיר את הרב עובדיה יוסף ואת תורתו אבל שנשמור על הזהות שלנו. אנחנו לא רוצים לטפח פה חברת עוני'". הראיון שודר בתוכנית "מונופוליטי - המשחק הפוליטי" ברדיו הבינתחומי.

 

בטאון המפלגה, "יום יום", פרסם היום מאמר מערכת בוטה במיוחד, בו נטען כי הוא החל "לרקוד ולפזז לצליליהם של כלי התקשורת, תוך שהוא מפזר דברי חנופה והתייפיפות לכל הכיוונים וככל העולה על רוחו". על דבריו נגד התמסרות טוטאלית ללימוד תורה נכתב בציניות: "דברים כדרבנות. יאיר לפיד לא היה מנסח זאת טוב יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אמסלם
צילום: נועם מושקוביץ
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים