שתף קטע נבחר

הרב עובדיה נגד אמסלם: "חסר אמונה בתורה"

בהתייחסות ראשונה לפרשה שמסעירה את ש"ס, תקף הרב את הח"כ הסורר שאמר כי תלמידי ישיבות צריכים לצאת לעבוד: "קולות נגד דעת התורה". הרב לא הזכיר את אמסלם בשמו, אך על הטענה שדרכו אליו חסומה אמר: "לא היו דברים מעולם"

מחריף העימות בין צמרת ש"ס לח"כ חיים אמסלם: מנהיג המפלגה, הרב עובדיה יוסף, תקף הערב (מוצ"ש) בחריפות את חבר הסיעה המורד וטען כי הדעות שהשמיע נגד התמסרותם המוחלטת של חרדים רבים ללימוד תורה ובעד השתלבותם בשוק העבודה הן "לא קולות של תורה אלא קולות בניגוד לדעת תורה".

 

 

בהתייחסות פומבית ראשונה מפיו לפרשה שמסעירה את ש"ס, במהלך שיעורו השבועי, אמר הרב: "בני הישיבות - צריך לשבח אותם, לפאר אותם". הוא לא קרא לאמסלם בשמו אך כִּיוון את דבריו ל"אלה שאומרים

ישיבות זה בשביל תלמידי חכמים גדולים שיהיו דיינים, שיהיו רבנים, ומי שלא מתאים לזה צריך ללכת לעבוד" - עמדה שאותה אמסלם מרבה להביע באחרונה ושגרמו לרבנים ולח"כים במפלגה להוקיע אותו.

 

"יש קולות כאלה בחוץ", הוסיף הרב, "אנחנו מאמינים בני מאמינים שהלומד תורה מקיים את העולם... לא על מנת שיהיה דיין, על מנת שיהיה רב, אלא על מנת שהוא לומד תורה".

 

הוא ציין לשבח את "כל אלה בני הישיבות שמואסים בחיי העולם הזה ועושים כל חשקם בתורה, למרות שיש להם משפחה גדולה, יושבים בצער ואוכלים לחם צר ומים לחץ, מוסרים את עצמם ומוסרים את החיים שלהם בשביל התורה". הרב עובדיה מנה שמות חכמי התלמוד שעסקו כל חייהם בתורה ורק בה, ואמר: "כל אלה היו אחראים

לפרנס את כל התלמידים שלהם. לא אמרו להם 'לכו לעבוד'. מי אמר להם דבר כזה? מי שהוא חסר אמונה בתורה שלנו הוא אומר דברים כאלה, (אבל) אנחנו מאמינים בני מאמינים".

 

בהתייחס לטענת אמסלם כי ראשי ועסקני ש"ס מרחיקים אותו מבית הרב ואינם מאפשרים לו להיפגש עמו, אמר הרב יוסף: "יש אנשים טוענים על המשפחה שלי, על רבי צבי (עוזרו האישי, צבי חקק - ק.נ), שהם מונעים מלבוא אליי. לא היו דברים מעולם. אני קובע מי בא אליי ומי לא בא אליי. כל מי שרוצה לבוא אליי, יכול לבוא להתפלל, ניפגש יחד. מעולם לא סירבתי לקבל מישהו. אני מקבל בני אדם בסבר פנים יפות, מכבד אותם, מחבב אותם. שלא תאמינו לאותם בני אדם שפותחים את הפה שלהם בדברים שהם לא נכונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף. קובע מי בא אליו
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אמסלם. "לא קולות של דעת תורה"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים