שתף קטע נבחר

הבוקר: ילדי החרדים מתפללים למען קווי המהדרין

במוסדות החינוך החרדיים הקדישו זמן מיוחד לתפילה למען הצלחה בדיון בבג"ץ בעניין ההפרדה באוטובוסים. דובר ועדת הרבנים שפרסמה מודעה המבקשת את התפילה: "פסיקה נגד הקווים תגרום לקיפוח הציבור החרדי"

בזכות תינוקות של בית רבן: רבנים בציבור החרדי קוראים לילדי תלמודי התורה (גני הילדים ובתי הספר היסודיים) ותלמידות רשת "בית יעקב" להתפלל להמשך הפעלת "קווי המהדרין", זאת לקראת הדיון המכריע בעתירה נגד ההפרדה בין גברים לנשים באוטובוסים, הבוקר (יום א') בבג"ץ.

 

במודעה שפרסמה "ועדת הרבנים לענייני תחבורה" בעיתונות החרדית היומית נכתב כי "מזה כשלוש שנים מתנהלת מערכה משפטית נגד זכותנו לתחבורה כהלכה". לקראת ההכרעה מתבקשים תלמידי מוסדות החינוך "שיאמרו תהילים וישאו תפילה להצלחת המערכה". הרבנים מסיימים את בקשתם בברכה ש"אל כביר לא ימאס תפילת רבים".

 

שמעון שטרן, דובר ועדת הרבנים, אמר ל-ynet‏ כי הוא מקווה ש"בג"ץ יפסוק פעם אחת לטובת החרדים".לדבריו, פסיקה נגד המשך המצב הקיים תגרום לקיפוח של ציבור זה ולשלילת זכויות בסיסיות מהם, ולמעשה "תחזיר אותנו עשרים שנה לאחור".

 

למובילי המאבק גם נימוקים שאינם דתיים: שדולת נשים למען קווי המהדרין המונה כמה עשרות חברות - רובן חילוניות - ביקשה

בשבוע שעבר להצטרף לעתירה כידידת בית המשפט. הן טענו כי "ההשפלה היא לא בהפרדה אלא בהטרדה", וצירפו נתונים שלפיהם רבע מהנשים בישראל הוטרדו מינית לפחות פעם אחת במהלך נסיעה בתחבורה הציבורית. לשיטתן, יש לאפשר הפרדה בין המינים לנוסעים הרוצים בכך, כפי שקורה במדינות רבות.

 

בהקשר זה מציינים בוועדת הרבנים כי בבדיקה שקיים משרד התחבורה נדגמו אלפי נסיעות באוטובוסים ונמצא כי ברובם המוחלט של המקרים הדבר לא בכפייה ולא באלימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החרדים דורשים הפרדה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים