שתף קטע נבחר

לנדאו שב וקורא לנתניהו: התערב מיד במיסוי הגז

שר התשתיות ממשיך לפעול למען מחפשי הגז: במכתב שהעביר לראש הממשלה כותב לנדאו כי יש "להבטיח שהממשלה תעמיד ללא השתהות רשת ביטחון לפיתוח שדה תמר, ככל שזו תידרש, ובמטרה להסיר כל מכשול מהמשך הקידום הנמרץ של פיתוח השדה וחיבורו לרשת הגז של ישראל"

שר התשתיות עוזי לנדאו הגיש הבוקר (א') בישיבת הממשלה מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הוא שב וקורא לו להתערב באופן אישי בכל הליכי מיסוי הגז והנפט. לנדאו דורש את התערבותו המיידית של נתניהו במה שהוא מגדיר כ"פתרון משבר פיתוח משק הגז בארץ".

 

 

במכתב, אשר עותר ממנו הועבר גם לשר האוצר יובל שטייניץ, כותב לנדאו: "כפי שהתרעתי לפניך בעבר, הקמת ועדת ששינסקי ערב הסגירה הפיננסית של פיתוח פרויקט תמר עוררה אי ודאות גדולה במשק וכתוצאה מכך יותר מ-6 חודשים מתעכב פיתוח שדה תמר. מאז פיתוח טיוטת המלצות הוועדה הפיתוח הוקפא קליל.

 

"אני קורא לך להתערב אישית ומייד כדי להבטיח שהממשלה תעמיד ללא שיהוי רשת ביטחון לפיתוח שדה תמר ככל שזו תידרש ובמטרה להסיר כל מכשול מהמשך הקידום הנמרץ של פיתוח השדה וחיבורו לרשת הגז של ישראל".

 

לנדאו מוסיף וכותב: "דרושה התערבותך גם כדי שהדיון הציבורי בנושא יהיה אחראי, שקול ונעדר פופוליזם. חיוני שתבהיר כי קיימים שיקולים מדיניים וגיאופוליטיים הנמצאים כל העת ברקע הדברים ואינם חלק מעבודתה של ועדת ששינסקי. הבחינה הפיסיקלית אותה ביצעה הוועדה היא רק רכיב אחד מתוך מכלול שלם שעל הממשלה לשקול בקביעת מדיניותה בתחום משק הגז הטבעי. זו אחריותה הבלעדית של הממשלה ושלך כראש הממשלה".

 

"פרויקט לאומי מהמדרגה הראשונה"

כמו כן, לנדאו מזהיר כי "שעון החול הולך ואוזל. החיבור החיוני של תמר למערכת אספקת הגז במועדו (2013) עומד בספק. בלעדיו ייגרם נזק כבד לכלכלת ישראל ובמיוחד למשק האנרגיה. כרגע היזם איננו יכול להתחייב לאספקה באותו מועד לפני הצרכנים הפוטנציאליים".

 

לדבריו, "הללו חייבים מצדם לחתום על הסכם רכישת הגז לאלתר. אולם באי הוודאות הקיימת ובהיעדר רכישות ארוכות טווח של צרכנים גם המערכת הבנקאית איננה ממהרת לממן את הפרויקט שהוא הראשון מסוגו בהיקפו בתולדות המדינה".

 

לנדאו מציין כי "מדובר בפרויקט לאומי מהמדרגה הראשונה, כל עיכוב נוסף בפיתוח שדה תמר עלול לגרון לתלות בעייתית במקורות הזרים ולפגוע באופן ממשי בביטחון האנרגטי של המדינה כבר בטווח הנראה לעין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר התשתיות עוזי לנדאו
צילום: אוהד צויגנברג
תמר 1
צילום: "אלבטרוס"
מומלצים