שתף קטע נבחר

ניצב בר-לב נחת בארץ; המתלוננת עברה פוליגרף

אורי בר-לב נחת בצהריים בנמל התעופה בן-גוריון וסירב לענות לשאלות ynet. "חזק ואמץ", אמרו לו אזרחים שזיהו אותו". ביום חמישי הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח נגדו בחקירת מח"ש, בחשד לתקיפה מינית. במקביל, המתלוננת א' עברה היום בדיקת פוליגרף

פרסום ראשון: ארבעה ימים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הורה למח"ש לפתוח בחקירה נגדו, נחת בצהריים (יום א') ניצב אורי בר-לב, בישראל. הניצב חשוד שתקף מינית עובדת במשרד לביטחון פנים. בעקבות החקירה הוקפא הליך מינוי מפכ"ל המשטרה הבא. 

 

לפניכם: תיעוד ראשון ובלעדי של בר-לב בנתב"ג

בר-לב ירד מהמטוס כשמשקפי שמש גדולים על פניו. הוא סירב להתייחס לשאלות ynet, אמר רק "שיהיה לכם יום יפה" ונכנס לרכב שהמתין לו בפתח הטרמינל. כמה אזרחים בשדה התעופה, שזיהו אותו, לחצו את ידו ואמרו לו: "בר-לב, אנחנו מאמינים לך. חזק ואמץ".


סירב להתייחס לשאלות ynet (צילום: בן קלמר)

 

במקביל, עברה היום המתלוננת א' בדיקת פוליגרף. גורם המעורב בחקירה אמר אמש ל-ynet כי לאחר חקירת בר-לב ובהתאם לגרסה שיימסור, ייתכן שהוא יוזמן שוב לעימות עם המתלוננת, אותה תקף לכאורה בכנס באילת לפני כשנתיים.


בטוח בצדקתו. בר-לב זמן קצר לאחר הגעתו לישראל (צילום: בן קלמר)

 

בסביבתו של ניצב בר-לב, כרגע נציג המשטרה בוושינגטון, היו בסוף השבוע

 אופטימיים למרות ההודעה על החקירה. "אורי נשמע חזק ואיתן", אמר גורם המקורב לניצב ששוחח עמו. לדבריו, בר-לב קיבל את ההודעה בשלוות נפש ואמר: "אני שמח שנפתחה חקירה כדי שאוכל לספר הכל ולהוריד את העננה הזאת. אני בטוח בצדקתי".

 

בר-לב, כך מספרים בסביבתו, לא נבהל מכל ההמולה סביבו. "מי שמעמיד עצמו לתפקידים ציבוריים כה בכירים, צריך לדעת לעבור משברים שכאלה. אני רואה בזה ניסיון בניהול משבר כזה, ובטוח שאצליח בו", הוא אמר.

 

אם יתברר כי הראיות שבידי מח"ש מחזקות את החשדות נגד ניצב בר-לב, הרי שבהליך כזה לא מן הנמנע שהוא יושעה עד לסיום החקירה נגדו. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה, כי חקירת מח"ש תהיה מהירה, בדיוק כמו שהיה במקרה חקירת מסמך הרפז, על מנת לאפשר לו להמשיך לאחר מכן בהליך בחירת המפכ"ל. בינתיים צפויים בימים הקרובים להעיד בפרשה קצינים בכירים במשטרה.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב אורי בר-לב בנתב"ג
צילום: דודו אזולאי
מארה"ב לחקירה
צילום: בן קלמר
מומלצים