שתף קטע נבחר

מכה לניצב בר-לב: עוד מתלוננת על עבירות מין

הסערה בצמרת המשטרה לא נרגעת. בתום שעות של חקירה ולאחר שהבהיר שלא ישעה עצמו, נמסר ממשרד המשפטים כי אורי בר-לב "חשוד בביצוע עבירות מין בשתי מתלוננות שונות, בזמנים שונים". בין המתלוננת א' לבר-לב נערך עימות

קצין המשטרה הבכיר הולך ומסתבך: אחרי שנחקר במשך חמש שעות והודיע מבעוד מועד שבכל מקרה הוא לא ישעה את עצמו מתפקידו, נחתה הערב (יום ב') מכה נוספת על ניצב אורי בר-לב. במשרד המשפטים מסרו כי מלבד תלונתה של א', עובדת המשרד לביטחון הפנים שטענה כי הוטרדה מינית על-ידו, הגישה אשה נוספת תלונה על כך שנפלה קורבן למעשיו.

 

"ניצב בר-לב נחקר במחלקה לחקירות שוטרים בנוגע לשתי תלונות שהתקבלו נגדו, בחשד לביצוע עבירות מין בשתי מתלוננות שונות ובזמנים שונים", נמסר מהמשרד. "הוא השיב לשאלות החוקרים ושיתף עמם פעולה. מאז פתיחת החקירה בוצעו פעולות שונות ונאספו ראיות".

 

בר-לב נחקר במח"ש משעות הצהריים ושטח את גרסתו לאירועים שגוללה העובדת א' בתלונתה. א' הגיעה אף היא למשרדים, לאחר שמסרה עדות במכונת אמת (פוליגרף) שחיזקה את טענותיה. בין השניים נערך עימות. ניצב בר-לב יצא מהחקירה בפנים חתומות. הוא סירב להתייחס לשאלות העיתונאים.


בר-לב יוצא ממשרדי מח"ש, הערב (צילום: אוהד צויגנברג)

 

כבר משעות הבוקר היו בכירי מערכת אכיפת החוק עסוקים בשאלה האם בכוונת השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ומפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, להשעות את בר-לב בשל החקירה המתנהלת נגדו.

בעקבות חרושת השמועות בנושא, הבהיר דובר המשטרה, כי "בהתאם לנהלים, העניין ייבחן ויישקל רק לאחר שחומר החקירה יועבר ממח"ש".

 

בשיחות סגורות הבהיר בר-לב כי אין בכוונתו להשעות עצמו מהתפקיד, שכן הוא אינו סבור שיש סיבה מוצדקת לכך.

מקורביו אמרו ל-ynet כי "הוא לא עשה שום דבר ואין שום סיבה שישעה עצמו. אחרי החקירה, כולם יראו את צדקתו".

 

לפני כניסתו לחקירה במח"ש, אמר בר-לב על הפרשה שמסעירה את המשטרה: "הגעתי לארץ מיוזמתי, כשאני לא חמוש במשרדי יחצ"נות ובסוללת עורכי דין. אני בא עם האמת שלי, והיא תנצח". היועץ המשפטי לממשלה ממשיך לעסוק בפרשה, שכבר גרמה לו להודיע על הקפאת הליך מינוי המפכ"ל הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב בר-לב. יצא מהחקירה בפנים חתומות
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים