שתף קטע נבחר

אבי הקורבנות: נחמה? כשאליאור חן ייזרק לכלא

אחרי ששלושת חסידיו של "הרב המתעלל" נשלחו לתקופות מאסר ממושכות של 17-20 שנה, מתקשה אבי הילדים שסבלו מנחת זרועם למצוא נחמה: "שום גזר דין לא ירפא את הצלקות. צריך לבוא חשבון עם אליאור". בפרקליטות מרוצים

החלטת בית המשפט מהיום (ג') לגזור עונשי מאסר כבדים על חסידיו של ה"רב המתעלל" אליאור חן לא הביאה נחמה רבה למשפחת הילדים שנפלו קורבן למעשי ההתעללות החולניים שעברו בהוראתו. "מבחינתו של האבא, אין כאן שמחה", אמר ל-ynet עו"ד דוד הלוי, בא כוחו של ד' - אבי הילדים. "שום גזר דין לא ירפא את הצלקות הפיזיות והנפשיות שהותירו המעשים האלה בילדיו, שעם התוצאות שלהם הוא נאלץ להתמודד מדי יום".

 

 

 

הלוי הסביר כי בני המשפחה ממתינים להכרעה בעניינו של חן עצמו, שהמשפט נגדו עדיין מתנהל. "הוא במו ידיו לקח חלק במעשים שעליהם הוא טרם בא על עונשו. אליאור הוא הגורם שעמו צריך לבוא חשבון, ורק כאשר האב ידע כי שהאיש הזה, שרצח את נפש ילדיו, יושלך אל מאחורי סורג ובריח, תהיה בכך נחמה פורתא".

 

על אחד מארבעת ה"חסידים", דוד קוגמן, נגזרו 20 שנות מאסר, ושניים אחרים - אברהם מסקלצ'י ושמעון גבאי - יישבו 17 שנים בכלא. רועי צורף, שחלקו בפרשה היה קטן יותר, נשלח לכלא לשנתיים וחצי.


ה"חסידים" הסדיסטיים באו על עונשם (צילום: גיא אסיאג)

 

במאי השנה הם הורשעו בשורה של עבירות התעללות קשות, שכללו, בין היתר, טלטול ילדים, כפיתתם באזיקונים וחבלים, הצמדה לתנור חשמלי, שפיכת אלכוהול וזריית מלח על פצע, סגירה במזוודה והאכלתם בצואה. אמם של הילדים שעברו את ההתעללות שהורשעה בהפקרת ילדיה למעשיו החולניים של "הרב המתעלל", נידונה לפני חצי שנה לחמש שנות מאסר.

 

בפרקליטות הביעו שביעות רצון מהאופן שבו הסתיים התיק. "העונש החמור שהוטל על הנאשמים מבטא בצורה ראויה את עובדות הפרשה הטרגית הזאת", אמר התובע בתיק, עו"ד דניאל מור מפרקליטות מחוז ירושלים, שייצג את המדינה יחד עם עו"ד אשרה שהם.

 

"פרשה זו חריגה בהיקפה ובחומרת המעשים של הנאשמים. הפרקליטות השקיעה לילות כימים כדי להביא את הנאשמים לדין ולנהל נגדם את המשפט. קשה שלא לקשר את עבודת הפרקליטות, במיוחד כפי שהיא משתקפת בתיק הזה, במאבק הפרקליטים לשיפור תנאי שכרם", ביקש מור לציין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ה"חסידים" בבית המשפט. העונש לא מנחם מדי
צילום: גיל יוחנן
אליאור חן. הדג מסריח מהראש
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים