שתף קטע נבחר

עוד רעש אדמה קל בצפון: "היה כיף, אין נזק"

רעש אדמה בעוצמה 3.5 בסולם ריכטר הורגש בגליל העליון. "היה צחוקים", סיפר ל-ynet עמיר פורת שישב במשרד באיילת השחר. עבור אחרים, החוויה הייתה פחות חיובית. "זה היה מפחיד נורא", אמר שניאור מצפת

רעידת אדמה קלה הורגשה בצהריים (יום ה') באזור הגליל העליון. מהמכון הגיאופיזי נמסר כי עוצמת הרעידה הייתה 3.5 בסולם ריכטר. "היה כיף ואין שום נזק", אמר ל-ynet עמיר פורת. במטולה, מעלות-תרשיחא, צפת ומקומות נוספים הרגישו היטב את התנודות. לא דווח על נפגעים או נזק.

 

פורת סיפר שהוא וחברו לעבודה ישבו במשרדם שבאיילת השחר בצפון, כשלפתע הרגישו שהאדמה רועדת. "זה היה כאילו מערבל בטון עובד לך מתחת לאדמה, שלוש-ארבע שניות. קפצנו על כיסאות, הסתכלנו אחד על השני וזה נגמר. זו לא הפעם הראשונה בשבועות האחרונים". הוא הוסיף: "היה צחוקים. קיווינו שאולי ייפול המשרד וייגמר היום".

 

שניאור מצפת קיבל את הרעידה בקצת פחות הומור. "פתאום הבית התחיל לרעוד, ממש רעד", סיפר בשיחה עם ynet. "זה היה מפחיד נורא. זה היה חזק לעומת פעמים קודמות והזכיר לי חוויה מלפני 12 שנה כשהתעוררתי ב-6 בבוקר והבניין שלנו ממש התנדנד תחת רעידה".  ובכל זאת, הוא לא איבד את האמונה: "הכל זה חוויות. כל עוד הסיומת טובה זו הכנה למשיח. יוצא מזה בעזרת השם דברים טובים".


זקני צפת ודאי זוכרים רעידות כאלה (צילום ארכיון: זיו ריינשטיין)

 

רמי הופשטטר, מנהל אגף ססמולוגיה במכון הגיאופיזי סיפר בשיחה עם ynet כי הרעידה הורגשה "באזור שקצת צפונה לאביבים, בדרום לבנון. הרעידה הייתה בעוצמה של 3 וחצי בסולם ריכטר. היו פניות של אנשים שהרגישו בה". 

 

"הכל זז מול העיניים" 

הופשטטר הוסיף כי רעידות דומות הורגשו כבר ב-16 ו-14 לנובמבר. "לרוב, הפעילות של האדמה היא לאורך השבר הסורי-אפריקני. מדי פעם ישנה פעילות גם בשברים אחרים, כך גם הפעם - הפעילות הייתה מערבה לשבר".

 

ראש העיר צפת, אילן שוחט, סיפר ל-ynet: "הייתי באמצע ישיבה בלשכה והרגשתי את הכיסא רועד

והבחנתי בתזוזת המים שהיו בכוס. זה נמשך כמה שניות והיה ברור שמדובר ברעידת אדמה". שוחט הדגיש כי "כרשות מקומית אנו ערוכים לתת מענה בעיתות חירום ונושא רעידות האדמה זוכה אצלנו לחשיבות רבה".

 

יוסי אלפסי, תושב צפת, צעד במדרחוב בעיר העתיקה כשהחלה הרעידה: "אתה רואה את הכל זז לך מול העיניים, זה היה חמש או שש שניות, לוקח זמן להבין מה עובר עליך אבל כשהסתכלתי מסביב ראיתי שהכל בסדר והבנתי שגם הפעם זה עבר בשלום". 

 

בשבועות האחרונים אירוע מספר רעידות קלות בצפון, האחרונה שבהן בלילה שבין שלישי לרביעי בשבוע שעבר, בעוצמה של 3.6 בסולם ריכטר, באזור מושב אביבים. אז היא הורגשה היטב בכמה אזורים בגליל העליון, ותושבים רבים התעוררו משנתם. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמה הפעם?
צילום: דני סלומון
מומלצים