שתף קטע נבחר

מתקרבים לאלוהים: תפילה לגשם בכדור פורח

הגשם המבושש לבוא גרם לרבנים בכל רחבי הארץ להתפלל למטר. בדרום הארץ טסו רבנים בגובה 1,000 רגל כדי לבקש גשמים, קרוב-קרוב אל השמיים. גם מלכת היופי הצטרפה

קרובים-קרובים: בשעת בוקר מוקדמות עלו היום (ה') הרבנים מנשה מלכה ממושב מלילות וראובן דרעי ממושב שוקדה לכדור פורח כדי להתפלל מגובה 1,000 רגל אל בורא עולם, שיוריד מטר וגשמי ברכה. אל השניים הצטרפו גם ראש מועצת אשכול, חיים ילין, וראש מועצת שדות נגב, מאיר יפרח, מלכת היופי שביט ויזל מקיבוץ בארי ומתפללים נוספים.

 

צילום: הדר בנדט/אובר ישראל

 

החבורה המריאה משטח פתוח ליד קיבוץ רוחמה שבנגב. הנוסעים לקחו איתם את התפילה שחיבר הרב מרדכי

אליהו ז"ל למען הורדת גשמים. בהיעדר מטר, החקלאים בצפון הנגב מעריכים כי הנזק הצפוי להם יגיע לכ-50 מיליון שקל.

 

מורן איצקוביץ, בעל חברת "אובר-ישראל" שהטיסה את הכדור, אמר כי "תפילת רבים, תוך מבט מלמעלה על המראה המדהים של שדות הנגב הצמאים, אולי תוכל לפתוח שערי שמיים ולחזק את החקלאים בכל הארץ".


תפילה בקבר חוני המעגל 

 

הבוקר התקיימה תפילה גם בחצור הגלילית, בקבר חוני המעגל - צדיק שנודע כמי שהצליח "לאלץ" את אלוהים להוריד גשם בשנת בצורת. בתפילה השתתפו הרבנים הראשיים יונה מצגר ושלמה עמאר, ראשי מועצות, רבנים ותלמידי ישיבות

מהאזור ועוד. הם תקעו בשופר ונשאו תפילה מיוחדת שחיבר הרב מצגר.

 

אתמול התכנסו עשרות רבנים ואנשים נוספים לתפילה המונית לגשם על גבי ספינת השייט של נמל עין גב, בלב הכנרת. את התפילה יזמו רבני המועצה הדתית עמק הירדן וארגון איילת השחר.

 

בין משתתפי התפילה היו רב מועצת עמק הירדן שלמה דידי, רב העיר רחובטת שמחה הכהן קוק, סגן שר האוצר הרב יצחק הכהן, איש התקשורת דודי זילברשלג. בלב הכנרת נשאו המשתתפים תפילה, תוך תקיעות בשופר. המתפללים ביקשו גשמי ברכה שימלאו את הכנרת, ישקו את הארץ, ויתנו מים לעם ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשמיים
צילום: הדר בנדט/אובר ישראל
מומלצים