שתף קטע נבחר

מחשב גילה את היום המשעמם ביותר במאה ה-20

סתם יום של חול: תוכנה שיצר מתכנת המחשבים וויליאם טנסטל פדו מאוניברסיטת קמברדיג' בבריטניה, חישבה והגיעה למסקנה כי 11 באפריל 1954 היה בלי צל של ספק היום המשעמם ביותר מאז שנת 1900. כך דיווח העיתון הבריטי "דיילי טלגרף".

 

המתכנת בדק ומצא שביום הזה בדיוק נערכו בחירות כלליות בבלגיה, נולד אקדמאי טורקי חשוב ושחקן כדורגל בשם ג'ק שפלבותם מקבוצת אולדהם אתלטיק הלך לעולמו, אולם מלבד האירועים האלה - לא נרשמו התרחשויות מרתקות במיוחד.

 

תוכנת המחשב שיצר המדען, "ידע אמיתי", הגיעה למסקנה החשובה אחרי שהוזנו אליה כ-300 מיליון עובדות בנוגע לאנשים, מקומות, עסקים ואירועים שעלו לכותרות. העיתון הבריטי דיווח כי בעזרת אלגוריתמים מסובכים היא קבעה שאותו יום ראשון באמצע שנות ה-50 של המאה, היה משעמם בצורה יוצאת דופן.

 

"אף אישיות משמעותית לא מתה ביום הזה, ונראה שלא נרשמו בו אירועים גדולים", הסביר המתכנת. "בעוד שבכל יום ממוצע של המאה ה-20 נולדו אישים בולטים רבים, מסיבה כלשהי היום הזה יכול להתהדר רק באדם אחד - עבדוללה

אטלר, אקדמאי טורקי".

 

ומי שרוצה לערב פילוסופיה במדעי השעמום, יסכים בוודאי עם קביעת המתכנת כי אירוני שדווקא העובדה ש-11 באפריל 1954 היה יום משעמם באופן חריג, הופכת אותו למעניין במיוחד.

 

אגב, המדען עצמו ביקש להדגיש כי התוכנה שלו לא נועדה לחפש אחר ימים משעממים, וכי ההישג המרתק נרשם "רק בשוליים" של עבודתה. לדבריו, המטרה המקורית הייתה לספק דרך אינטליגנטית יותר לחפש מידע באינטרנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פשוט שום דבר מעניין (אילוסטרציה)
index open
מומלצים