שתף קטע נבחר

יופי של חרדיות

באיחור לא אופנתי, במגזר החרדי מתחילה להתבסס תעשיית דוגמנות מקצועית. הסט לא שונה מהפקות המוכרות - אבל את הדוגמנית לא תתפסו משרבבת שפתיים בחושניות

אופנה זה תחום חוצה מגזרים, גילים וארצות. לא משנה איפה נולדת ואיזו שפה אתה מדבר, גם לא משנה למי אתה מתפלל, אם בכלל, מתישהו בחייך תכנס לחנות בגדים ותקנה שם משהו ללבוש. באפריקה עושים את זה, ביפן עושים את זה וגם בארץ עושים את זה - חילונים, דתיים וחרדים. ההבדל הוא שחרדים עד היום לא צילמו את זה.

 

אם בארץ ובעולם היה אפשר לראות קטלוגים, תצוגות אופנה והפקות אופנה אחרות, במגזר החרדי זה כמעט לא היה קיים. הבגד כן, אבל דוגמנית שתציג אותו – אין. יש לכך כמובן הסבר. ברוח חג חנוכה אפשר לקרא לזה התייוונות, כי ברור שדוגמנות הוא מקצוע של גויים. יהודים כידוע הם ביישנים, לפיכך לא יכול להיות שהם אוהבים להצטלם לשלטי חוצות.


(צילום: שפרינצי פרידמן)

 

אבל גם כמעט 2,150 שנה אחרי שהבאנו ליוונים בהפוכה עם הכד הקטן, הם ממשיכים לעשות פה שמות ואפשר לראות את בנות ישראל עושות כמנהג בנות יוון, ומציגות לעיני כל את צו האופנה האחרון.

 

יותר מאלפיים שנה הצליחו בני המגזר החרדי לשמור על בנותיהם מעין המצלמה, אבל בדומה לכד הקטן, גם פה מתישהו זה נגמר. תופעה חדשה מתבססת במגזר החרדי: בנות דתיות מדגמנות בגדים צנועים. הן מצטלמות לקטלוגים, מציגות לאתרי אינטרנט ואף עולות על מסלולים.


(צילום: שפרינצי פרידמן) 

 

מדובר בהפקות מהדרין: צלמת דתית, מאפרת, מעצבת שיער, וגם הסטייליסטית - כולן בנות המגזר. הבגדים לא עומדים רק בתכתיבי האופנה האחרונה, אלא גם בתכתיבי הצניעות. שרוולים ארוכים, בלי מחשופים ועם גרביונים. גם העמדת הדוגמניות ברוח ההלכה - הן בעיקר יושבות ועומדות. אין שום תנוחות לא מתאימות, שום שרבובי שפתיים או מבט מעורפל.

 

התמונות האלה, בניגוד לנרות חנוכה, לא נועדו להתפרסם בראש חוצות. הן מיועדות לקהל נשי בלבד, שמעיין בקטלוגים בחנויות. אז אמנם לא תראו את הדוגמניות על שלטים או בטלוויזיה, אבל ynet מעניק לכם הצצה נדירה. 

 

ביגוד: בגדים ותכשיטים - אהובי לוי, כנפי נשרים 68 ירושלים. נעליים - "צעדים", מלאכי 9 ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדש במגזר!
צילום: שפרינצי פרידמן
מומלצים