שתף קטע נבחר

מבוכה למשטרה: "נייס גיא" לא סם מסוכן

המשטרה סגרה פיצוציה בת"א כי מכרה כדורים בסגנון "חגיגת". אבל עכשיו היא שוב פתוחה, כי השופטת ממש לא השתכנעה: "זה מסוכן? לא לפי החוק"

במשטרה מתגאים במאבקם בחומרים בסגנון "חגיגת" הנמכרים בפיצוציות, אבל את בית המשפט זה לא מרשים. במהלך דיון בבקשה לסגור קיוסק שמכר כדורי "נייס גיא", קבע היום (ג') בית משפט השלום בתל-אביב כי לא מדובר בסם מסוכן, והורה להשאיר את העסק פתוח.

 

המהלומה שספגה היום המשטרה מגיעה לאחר שרק לפני שבועיים התפארה במבצעיה נגד מכירת החומרים שמהווים תחליף לסמים מסוג מריחואנה. הידועים שבהם הם "נייס גיא" ו"מבסוטון". מדובר בטבק המעורבב יחד עם חומרים נוספים המשמשים כתחליף למריחואנה ומעניקים למשתמש תחושה דומה.

 

לפני עשרה ימים פשטה המשטרה על עשרות בתי עסק ופיצוציות שמכרו את החומרים הללו. במהלך הפשיטה תפסה המשטרה בעל קיוסק בתל-אביב מוכר כדורי "נייס גיא" והוציאה נגד העסק צו סגירה.

 

בעל הקיוסק החליט להשיב מלחמה, ובאמצעות עו"ד אבי אודיז עתר לבית המשפט בבקשה לבטל את צו הסגירה. בין השאר נטען בעתירה כי לבעל הקיוסק לא נעשה שימוע לפני סגירת המקום וגם לא נאמר לו כי מדובר בחומר מסוכן.

 

בדיון בבית המשפט קבעה השופטת נאווה ברוורמן כי כל עוד כדורי "נייס גיא" לא הוכנסו לפקודת הסמים, לא מדובר ב"סם מסוכן". בנוסף, השופטת גם מתחה ביקורת על המשטרה על כך שלא הציגה בפניה חוות דעת בנוגע ל"נייס גיא".

 

"לאחר שעיינתי בכל אשר הובא בפני, ושמעתי בקשב רב את טיעוני שני הצדדים,

 השתכנעתי כי אין די בראיות שהובאו בפניי. אומנם המדובר בראיות מינהליות, אך אין באלה כדי להצביע כי עסקינן ב'חומרים מסוכנים' ואין בהן די לשם ביסוס התשתית העובדתית של צו הסגירה", קבעה השוטפת ברוורמן.

 

היא גם המליצה לשוטרים כי אם לדעתם מדובר בחומרים מסוכנים עליהם "להזהיר ולהכריז על בקרב הציבור הרחב למען שלום הציבור וביטחונו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
באדיבות דוברות מרחב השרון
עו"ד אבי אודיז
צילום: אלי סניור
מומלצים