שתף קטע נבחר

שריפת הענק: "זה נראה כמו פטרייה גרעינית"

הכרמל בלהבות, והבהלה בעיצומה. "עוד לפני ההודעה פינינו את הילדים", סיפרו בבית הספר בבית אורן, ואחת מחברות הקיבוץ אמרה: "מחכה לי בבית ילדה, והכביש סגור". גם מטבעון זה נראה מפחיד: "ענן עצום שרק הולך וגדל"

באזורים נרחבים בצפון הביטו היום לשמיים והוכו בהלם: ענן עשן אדיר שהיתמר מעל רכס הכרמל. עבור רבים, זה היה הרבה יותר ממחזה נדיר - סכנה של ממש. "אני מנסה להגיע הביתה ולא יכולה, כי סגרו את הכביש", אמרה ל-ynet תמר רונן מקיבוץ בית אורן, שיושביו פונו. "אני חייבת להגיע - יש לי ילדה שמחכה לי בבית, בת 13".

 

חברי הקיבוץ נקראו להתפנות מיידית מבתיהם. "פינו את כל הקיבוץ", סיפרה תמר,"האש מתפשטת במהירות, היא מתגלגלת למטה בלהבות מאוד גבוהות שירדו כבר הרבה מתחת לכלא דמון, זה לא יאומן, כואב לי הלב".

 

שריפת הענק שפרצה בסביבות 11:00 באזור נחל חיק, התפשטה במהרה ותושבי האזור, חי-בר בכרמל וכלא דמון פונו על-ידי כוחות ההצלה. גם באוניברסיטת חיפה לא לקחו סיכונים מיותרים, והחלו בפינוי הקמפוס למרות שלא נשקפת לסטודנטים סכנה מיידית. עד כה דווח על שני נפגעים קל. 15 צוותי כיבוי הוזעקו לטפל בשריפה, "אני ממש מקווה שהם יצליחו", הוסיפה תמר מבית אורן.

 

ynet

 

מנהל בית הספר הפתוח "מיתר" בבית אורן סיפר מוקדם יותר ש"הילדים כבר כולם פונו בהסעות רגילות או ירדו לכביש 4. העובדים חלק עוד כאן. לא קיבלנו הוראה להתפנות, עשינו זה על דעת עצמנו".

 

הגננת, מרגלית בנג'יו דיברה עם ynet בדיוק כשבמערכת הכריזה של הקיבוץ כבר הספיקו להודיע על פינוי.

 "אני נושאת ילדים על הידיים כרגע, אני חייבת לפנות אותם".

 

שירה שטרנפלד תיארה ממרכז טבעון מחזה "פשוט מפחיד. לקח לנו זמן להבין מאיפה זה בדיוק מגיע, בהתחלה חשבנו שזה מהמפרץ, שזה בעצם הפחד הכי גדול של כל התושבים פה. דיברתי עם בעלי במת"ם חיפה, והוא אמר שהכל מלא עשן, כולל על שפת הים בכניסה לחיפה. בהתחלה זה היה נראה כמו פטרייה של פצצה גרעינית. עכשיו זה מתחיל להתפשט לענן עצום, זה פשוט גדל והולך כל הזמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נלחמים בלהבות
צילום: אבישג שאר-ישוב
העשן מיתמר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים