שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

"אנשים נשרפו חיים, הם פשוט שכבו שם"

"זה יותר גרוע מפיגוע בעזה", אמר קצין שב"ס שהתמוטט בזרועות חבריו כשחזר מזירת האסון. לנוסעי האוטובוס כנראה לא הייתה אפשרות להימלט מהאש הפתאומית. כבאי: "זה היה מחריד". נציב כבאות ראשי: "האש משתוללת ממקום למקום, לא ידוע מתי זה ייגמר"

אחד מקציני שירות בתי הסוהר שהיה באזור האסון בכרמל, שבו נהרגו לפחות 40 סוהרים באוטובוס שעלה באש, חזר מזירת האירוע לנקודת איסוף הנפגעים והתמוטט בזרועות חבריו. "זה יותר גרוע מפיגוע בעזה", אמר, "הם פשוט שכבו שם על הרצפה, עשרות של אנשים, ולא היה מה לעשות".

 

מדובר בשריפה הקטלנית בתולדות ישראל. ממד"א נמסר כי מלבד 40 ההרוגים, שני בני אדם נפצעו באורח קשה, אחד קל, ושניים נוספים במצב לא ידוע.האוטובוס שעליו היו הסוהרים - בדרכם לסייע בפינוי כלא דמון שעל הכרמל - נקלע לדליקה ברגע אחד, מספרים עדי ראייה. הוא נלכד בלהבות, ולנוסעים לא היתה כל אפשרות להימלט.

 

ynet

 

דודו ואנונו, קצין כבאות מחדרה שהוזעק למקום, סיפר: "היינו למטה, פרסנו קווי מים במטרה לבלום את האש ואז פשוט האש דילגה בתוך שלוש דקות על 1,500 מטרים". לדבריו, האוטובוס לא התהפך - "הוא ירד למטה ואז האש סחפה את עצמה אל תוך האוטובוס. אנשים נשרפו חיים. זאת הייתה זירה מחרידה. היה מאוד קשה להגיע למקום וזה היה דומה לזירת פיגוע. סיכנו את עצמנו והכבאים חירפו נפשם".

 

כבאי אחד במקום סיפר: "ראינו שהאש אחזה באוטובוס. עשרות אנשים נשרפו מהאש, היה אירוע מאוד מאוד מזעזע וכל זה קרה בגלל שלא הייתה שליטה על השריפה".


מטפלים באחד הפצועים (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

דליקת הענק עדיין הולכת ומתפשטת. נציב כבאות והצלה ראשי, רב-טפסר שמעון רומח, אמר שבין הנפגעים גם אנשיו. "אנחנו מתמודדים עם אש שמשתוללת ממקום למקום ואין לנו יכולת לתחם אותה ולעצור אותה. לא נראה לי שזה ייגמר בשעות הקרובות. האש יכולה לשנות כיוון".

 

שוטרים חסמו את קטע הכביש שליד זירת האסון.

 תושבים באזור אמרו ל-ynet שהם רוצים לעזוב את בתיהם הלילה, וחוששים שהשריפה תימשך כמה ימים. בתיהם נותרו בלי חשמל ומים.

 

לכלא דמון שליד עוספיה הגיעו בצהריים "זינזאנות" להעברת האסירים, ובין השאר פינו הסוהרים גם את הכלבים השומרים על המתקן. מפקד מחוז הצפון בשב"ס, מיכאל חלפון, אמר כי לאחר שהחל לחדור עשן לתוך הכלא פונו האסירים מהתאים לחצר הטיולים, ובהמשך בזינזאנות ואוטובוסים. 

 

שב"ס פתח מרכז מרכז מידע למשפחות הסוהרים בטלפון 08-9775701.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האש בכרמל
צילום: אבישג שאר-ישוב
כלא דמון שפונה - לתוך האש
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים